Оновлення військово-облікових даних: у Тернополі до ЦНАПу утворилася черга

Оновлення військово-облікових даних: у Тернополі до ЦНАПу утворилася черга

Черга з майже сотні людей до центру надання адміністративних послуг утворилася в Тернополі. Таку кількість людей до ЦНАПу спостерігають останні два тижні.

Про це Суспільному розповіла керівниця центру Інеса Паничева.

За її словами, працівники центру оновлюють дані близько 300 людей щодня.

О 10:50 утворилася черга з майже сотні людей до центру надання адміністративних послуг. Щоб потрапити туди, Євген Сава чекає з 8:30.

"У військкоматі дуже багато таких, що з документами не все добре. На прохідній мені сказали, що в мене свіже все. Тільки поновити. То я, щоб там не плутатись під ногами, сюди прийшов. Стою дві години. Черга швидко рухається".

Євген Сава, ЦНАП, оновлення військово-облікових даних, мобілізація
Євген Сава. Суспільне Тернопіль

Одночасно в ЦНАПі працюють 15 адміністраторів. Одна з них — Наталія Януш.

"Не все залежить від нас. Через велику кількість людей часто висить програма. Стараємось, робимо все, що від нас залежить. Велика кількість послуг йде по оновленню даних останні тижні. Це чоловіки, жінки, медичний персонал. Звертаються військовозобов'язані. Всі, кому належить оновити дані в діапазоні від 18 до 60 років".

Наталія Януш, ЦНАП, оновлення військово-облікових даних, мобілізація
Наталія Януш. Суспільне Тернопіль

Євген Сава оновив дані і очікує на витяг від адміністратора.

"Почали вводити адресу і знов зависла програма. Затягнулося. Я не дивився на годинник, але хвилин 10 сидів і чекав. Якби не зависало, то все було б набагато швидше".

ЦНАП, оновлення військово-облікових даних, мобілізація
Євген Сава. Суспільне Тернопіль

Керівниця ЦНАПу в Тернополі Інеса Паничева говорить, що оновлювати дані військовозобов'язаних у ЦНАПі почали 18 травня. На це, згідно з законом про мобілізацію, виділили 60 днів. Жінка каже, останні два тижні до центру адмінпослуг звертається більше трьох сотень людей щодня.

"За цей період дані оновили понад 5 500 громадян в Тернополі. Люди мають альтернативу. Документи люди можуть подавати не лише в ЦНАПі. Можна подавати в ТЦК, а також завантажуючи мобільний додаток "Резерв+", що успішно зробили 2 мільйони громадян України. Радимо всім, особливо молодим людям, завантажувати мобільний додаток і не стояти в чергах, даремно не використовувати свій особистий час. Останні два тижні наплив людей дуже великий. Думаю, що так буде до 16.07".

Інеса Паничива, ЦНАП, оновлення військово-облікових даних, мобілізація
Інеса Паничива. Суспільне Тернопіль

На початок