Сьогодні, 22 червня, на Тернопільщині попрощалися з українським інженером-будівельком, громадсько-політичним діячем, заступником голови "Всеукраїнського товариства політичних в'язнів і репресованих", кавалером ордена "За заслуги" ІІІ ступеня Дем’яном Чернецем. Чоловіку було 80 років. Поховали його у селі Підгородне, де він проживав. У Дем’яна Чернеця залишилась дружина Людмила, донька Олена, син Сергій, який зараз захищає Україну на фронті, онуки Василь та Максим.
"Дем’ян Чернець зазнав рабської праці і поневіряння по російських таборах. І лише в 1958 році йому вдалося повернутись на Батьківщину. Але тут таке питання, що йому дуже тяжко довелось боротися за його хату, здобути хату, прописатися, знайти роботу і піти на навчання", — розповів Суспільному радянський політв’язень Ігор Олещук.
За словами Ігоря Олещука, після восьми років заслання сім’я повернулася на Тернопільщину. Дем’ян Чернець здобув фах інженера-будівельника. Чоловік був членом "Народного Руху України" та головою Тернопільської обласної організації "Товариства політв’язнів та репресованих", а в 2010 році був обраний заступником голови Всеукраїнської організації.


Дем’ян Чернець народився в Деренівці. На поселення його з мамомю і бабусею вивезли у 5-річному віці.Відбуваючи заслання разом з родиною, перебував за 10 кілометрів від Дем’яна Чернеця, голова "Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих" Мирослав Глубіш.
"Коли вже приїхали в Україну, коли створили наше всеукраїнське товариство, то ми вже тут запізнались. Він був дуже діяльній чоловік, він боявся когось образити. Ми є бойовики, ми маємо здобувати свою державу".

Більше 30 років Дем’ян Чернець займався захистом прав членів товариства, реабілітацією репресованих та збирав матеріали про них. Про це розповів голова регіональної комісії з реабілітації в Тернопільській області Олександр Голуб.
"Він абсолютно був толковий у питаннях соціально-правового захисту політв’язнів, репресованих".

Як розповів голова "Тернопільської кінокомісії" Володимир Ханас, співпрацювали з Дем’яном Чернецем з 2018 року. Чоловік був героєм та консультантом фільму про Тараса Ткаченка "Шлях до світанку".
"Він дуже був ретельною людиною. Він намагався перевірити всі дані, можливо, як інженер-будівельник, він розумів відповідальність за цифри, за коми. І, власне, ми коли працювали на фільмом, він намагався фільми "будувати".


Син Дем’яна Чернеця Сергій захищає Україну від російських окупантів.

На одному з останніх відео, яке надав Володимир Ханас, Дем’ян Чернець разом з дружиною Людмилою вітали сина та усіх українських захисників.
