На Тернопільщині попрощалися із громадсько-політичним діячем Дем’яном Чернецем

На Тернопільщині попрощалися із громадсько-політичним діячем Дем’яном Чернецем

Сьогодні, 22 червня, на Тернопільщині попрощалися з українським інженером-будівельком, громадсько-політичним діячем, заступником голови "Всеукраїнського товариства політичних в'язнів і репресованих", кавалером ордена "За заслуги" ІІІ ступеня Дем’яном Чернецем. Чоловіку було 80 років. Поховали його у селі Підгородне, де він проживав. У Дем’яна Чернеця залишилась дружина Людмила, донька Олена, син Сергій, який зараз захищає Україну на фронті, онуки Василь та Максим.

"Дем’ян Чернець зазнав рабської праці і поневіряння по російських таборах. І лише в 1958 році йому вдалося повернутись на Батьківщину. Але тут таке питання, що йому дуже тяжко довелось боротися за його хату, здобути хату, прописатися, знайти роботу і піти на навчання", — розповів Суспільному радянський політв’язень Ігор Олещук.

За словами Ігоря Олещука, після восьми років заслання сім’я повернулася на Тернопільщину. Дем’ян Чернець здобув фах інженера-будівельника. Чоловік був членом "Народного Руху України" та головою Тернопільської обласної організації "Товариства політв’язнів та репресованих", а в 2010 році був обраний заступником голови Всеукраїнської організації.

Дем’ян Чернець
Похорон Дем’яна Чернеця. Суспільне Тернопіль

Дем’ян Чернець
Прощання з Дем’яном Чернецем. Суспільне Тернопіль

Дем’ян Чернець народився в Деренівці. На поселення його з мамомю і бабусею вивезли у 5-річному віці.Відбуваючи заслання разом з родиною, перебував за 10 кілометрів від Дем’яна Чернеця, голова "Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих" Мирослав Глубіш.

"Коли вже приїхали в Україну, коли створили наше всеукраїнське товариство, то ми вже тут запізнались. Він був дуже діяльній чоловік, він боявся когось образити. Ми є бойовики, ми маємо здобувати свою державу".

Мирослав Глубіш
Мирослав Глубіш. Суспільне Тернопіль

Більше 30 років Дем’ян Чернець займався захистом прав членів товариства, реабілітацією репресованих та збирав матеріали про них. Про це розповів голова регіональної комісії з реабілітації в Тернопільській області Олександр Голуб.

"Він абсолютно був толковий у питаннях соціально-правового захисту політв’язнів, репресованих".

Олександр Голуб
Олександр Голуб. Суспільне Тернопіль

Як розповів голова "Тернопільської кінокомісії" Володимир Ханас, співпрацювали з Дем’яном Чернецем з 2018 року. Чоловік був героєм та консультантом фільму про Тараса Ткаченка "Шлях до світанку".

"Він дуже був ретельною людиною. Він намагався перевірити всі дані, можливо, як інженер-будівельник, він розумів відповідальність за цифри, за коми. І, власне, ми коли працювали на фільмом, він намагався фільми "будувати".

Володимир Хана
Володимир Хана. Суспільне Тернопіль

нагороди
Нагороди і відзнаки Дем’яна Чернеця. Суспільне Тернопіль

Син Дем’яна Чернеця Сергій захищає Україну від російських окупантів.

похорон
Син Дем’яна Чернеця Сергій. Суспільне Тернопіль

На одному з останніх відео, яке надав Володимир Ханас, Дем’ян Чернець разом з дружиною Людмилою вітали сина та усіх українських захисників.

похорон
Похорон Дем’яна Чернеця. Суспільне Тернопіль

На початок