На Тернопільщині помер громадсько-політичний діяч Дем’ян Чернець

На Тернопільщині помер громадсько-політичний діяч Дем’ян Чернець

Дем’ян Чернець, політв'язні, похорон
Дем’ян Чернець. Сергій Надал

Помер багаторічний голова Тернопільської обласної організації товариства політв’язнів та репресованих Дем’ян Чернець. Чоловіку було 80 років.

Про це телефоном Суспільному повідомив громадсько-політичний діяч Євген Філь.

"Він був патріотом, політв’язнем, його родина була виселена за співпрацю із визвольним рухом. Він завжди вчасно приходив на зустрічі, завжди все виконував, переживав за людей, які були в його організації. Нещодавно ходили до нього на ювілей", — розповів громадсько-політичний діяч Євген Філь.

Дем’ян Чернець, голова обласної організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих
Голова обласної організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих Дем’ян Чернець відзначає 75-ліття, 2019 рік. Тернопільська обласна рада

Чоловік народився 6 квітня 1944 року в селі Деренівка. У 1961 році закінчив Теребовлянську середню школу № 1. У 1967 році закінчив Львівський політехнічний інститут і отримав спеціальність інженера-будівельника.

Помер Дем’ян Чернець
Запис закадрового голосу для фільму "Літопис Тернополя". Про історію міста у студії розповів Дем'ян Чернець, 2020 рік. Медіа лабораторія ПК "Березіль"

Після арешту батька Івана Чернеця всю сім'ю виселили на спецпоселення. Сім'я перебувала на спецпоселенні з 6 вересня 1949 року до 25 березня 1957 року.

У 1970—1972 роках Дем’ян Чернець служив у лавах радянської армії. Брав участь у проєктуванні спорудженні санаторію "Медобори".

Дем’ян Чернець
Дем'ян Чернець відзначив 80 день народження, 2024 рік. Тернопільська ОВА

З 1991 року він член Народного Руху України, ради Конгресу української інтелігенції, ради Тернопільського обласного товариства "Меморіал", від 2003 — член комісії Тернопільської обласної ради з питань поновлення прав реабілітованих. Від 2019 року учасник ініціативи "Захист України". Від 11 червня 2019 року член регіональної комісії з реабілітації у Тернопільській області.

Дем’ян Чернець займався пошуком документів і місць загибелі жертв політичних репресій, їхнім перепохованням, встановленням пам’ятників і пам’ятних знаків борцям за волю України.

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю нагороджений орден "За заслуги" ІІІ ступеня, також чоловік отримав статус борця за незалежність України у 20 столітті.

На початок