Тернопільська міськрада відповіла на запит Суспільного щодо утримання водної арени

Тернопільська міськрада відповіла на запит Суспільного щодо утримання водної арени

"Водна арена Тернопіль"
Водна арена в Тернополі. Суспільне Тернопіль

Тернопільська міська рада відповіла на інформаційний запит Суспільного щодо утримання "Водної арени Тернопіль".

За період 2018-2024 років з бюджету Тернопільської міської територіальної громади передали кошти обласному бюджету у вигляді міжбюджетного трансферту на співфінансування проєкту "Будівництво гідротехнічних споруд веслувального каналу центру веслування та водних видів спорту з інфраструктурою "Водна арена Тернопіль" на суму 25 927,7 тисяч гривень, йдеться у відповіді на запит.

"Водна арена Тернопіль"
Відповідь на запит. Суспільне Тернопіль

На запитання, на чиєму балансі зараз водна арена, відповіли, що це об’єкт будівництва, замовником якого є управління капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації (зараз це департамент капітального будівництва Тернопільської обласної військової адміністрації), а підрядною організацією з будівництва є ТОВ "АВАКС ПРОФ".

Міська рада не прийняла водну арену на баланс, оскільки взяття на баланс об’єкту може здійснюватися лише після завершення будівництва та введення його в експлуатацію.

Кореспонденти Суспільного запитали, які ще роботи мають бути проведені на водній арені та коли, згідно з проєктом будівництва, об’єкт мали здати в експлуатацію?

"Замовником проєкту є управління капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації. З метою уточнення переліку необхідних для завершення будівництва робіт, а також термінів здачі об’єкту в експлуатацію, зокрема, передбачених проєктом будівництва, просимо звернутися до Департаменту капітального будівництва Тернопільської обласної військової адміністрації", — відповіли на запит.

"Водна арена Тернопіль"
Відповідь на запит Суспільного щодо утримання водної арени. Суспільне Тернопіль

У міській раді також повідомили, що згідно з даними Державного земельного кадастру ділянку площею 1,5040 гектара землі на території Тернопільської міської громади надали в оренду управлінню капітального будівництва Тернопільської облдержадміністрації. Решту земельних ділянок, на яких розташований об’єкт "Водна арена Тернопіль", перебувають у державній власності та розташовані на території Білецької сільської територіальної громади.

На утримання водної арени кошти з бюджету міської громади не виділяли, повідомили у міській раді.

"Водна арена Тернопіль"
Стан "Водної арени Тернопіль". Суспільне Тернопіль

Нагадаємо, голова обласної Федерації каное Віктор Кузяк показав кореспондентам Суспільного, в якому стані зараз Тернопільська водна арена.

"Водна арена Тернопіль"
"Водна арена Тернопіль" зараз. Суспільне Тернопіль

За його словами, на алеях арени ростуть бур’яни, приміщення закинуті, електропостачання відсутнє. У липні планували провести Національні відбіркові змагання з веслування на байдарках та каное, проте арену не підготували до проведення заходу. Віктор Кузяк також розповів, що об’єкт мали б передати на баланс Тернопільської міської ради.

На початок