"Щастя дитини — зростати в родині": у Тернополі відбувся форум для прийомних сімей

"Щастя дитини — зростати в родині": у Тернополі відбувся форум для прийомних сімей

Форум прийомних родин
Учасники форуму. Суспільне Тернопіль

У Тернополі провели форум для прийомних сімей "Щастя дитини — зростати в родині". Йшлося про проблеми, з якими стикаються батьки, коли беруть дітей у родину на виховання.

Про це Суспільному розповів організатор заходу Андрій Назаренко.

За його словами, зібралося 35 прийомних сімей та понад сто дітей-сиріт, а також представники влади та благодійних організацій.

Форум прийомних родин
Учасники форуму обговорюють проблеми. Суспільне Тернопіль

Сім’я Єрмолових два роки живе в Тернополі разом з п’ятьма прийомними дітьми. Жінка каже, коли приїхали з Миколаєва, знайти житло було проблемою.

Форум прийомних родин
Людмила Єрмолова, мама-вихователька. Суспільне Тернопіль

"Я вийняла квартиру спочатку тут, а зараз нам міська рада дала квартиру не на постійне проживання, соціальну квартиру для дітей-сиріт. Ми поки що проживаємо там".

Форум прийомних родин
Соломія Косулапова, мама-вихователька дитячого будинку сімейного типу. Суспільне Тернопіль

На форум із Кременця приїхала родина Косулапових. Сім’я виховує семеро дітей, з яких п’ятеро — прийомні, двоє — біологічні.

Форум прийомних родин
Родина Косулапових на форумі. Суспільне Тернопіль

"Ми як прийомні батьки-вихователі надаємо послугу державі, дитячий будинок не дасть того виховання, яке дасть любляча сім’я".

Форум "Щастя дитини — зростати в родині" проводять удруге, каже Андрій Назаренко. За його словами, обговорили п’ять основних проблем, із якими стикаються прийомні сім’ї, беручи дітей на виховання.

Форум прийомних сімей
Андрій Назеренко, організатор форуму. Суспільне Тернопіль

"На нашому заході сім’ї разом з державними органами влади і неприбутковими організаціями були поділені на команди, у кожній обговорювали п’ять проблем. Це — фінансова грамотність батьків та дітей, житлове питання і субсидії, комунікація з місцевими органами влади, кібербезпека і медіаграмотність, також відпочинок прийомних сімей".

Форум прийомних сімей
Форум для прийомних сімей у Тернополі. Суспільне Тернопіль

У Тернополі зареєстровано 142 дитини-сироти, з них 112 перебувають під опікою, а ще 10 — у прийомних родинах, повідомила начальниця управління молодіжної політики Тернопільської міськради Христина Білінська. За її словами, в громаді бракує патронатних вихователів.

Форум прийомних родин
Христина Білінська, начальниця управління молодіжної політики міськради. Суспільне Тернопіль

"У нас діють дитячі будинки сімейного типу, п’ятеро приїхало до нас із тих територій, де ведуться бойові дії, також одну створили на основі прийомної сім’ї".

На початок