Літній відпочинок: чи змінилася вартість і де на Тернопільщині оздоровлювати дітей

Літній відпочинок: чи змінилася вартість і де на Тернопільщині оздоровлювати дітей

Літні табори, відпочинок, Тернопільщина, травень 2024
Літній відпочинок: чи змінилася вартість . Getty Images

Вартість відпочинку за кордоном цього року зросла приблизно на 20%. Про це розповіла власниця однієї з турагенцій Тернополя Галина Прут.

За її словами, найчастіше тури зараз замовляють жінки з дітьми. Вартість і зручний доїзд — на цих два фактори звертають увагу люди з дітьми плануючи відпочинок за кордоном.

"Лідером з продажів залишається Болгарія. З Тернополя їздимо щосереди та щосуботи. Також популярними є Греція, Албанія, Чорногорія й Іспанія, і, звичайно, якщо з авіаперельотами - Туреччина і Єгипет. Для прикладу: відпочинок у Болгарії на тиждень на двох вартуватиме до 20 тисяч гривень. Якщо брати материкову Європу – це 30-35 тисяч і більше. Авіаперельоти — це дорожче, від 40 тисяч гривень на двох і все залежить від рівня і якості готелю. Якщо порівняти попередніх два сезони, то цьогоріч більше туристів, які планують відпочити. Щодо Болгарії, у нас до кінця червня немає місць на автобусні рейси. В автобусі близько 60 місць, їдять двічі на тиждень. Є і дні в липня, на які уже немає місць".

Літні табори, відпочинок, Тернопільщина, травень 2024
Галина Прут. Суспільне Тернопіль

Оздоровити дитину можна й на Тернопільщині. Як і торік, в області працюватимуть три дитячі літні табори. Про це розповів начальник обласного управління молоді й спорту Андрій Човган.

За його словами, заплановано 7 оздоровчих змін. 15-17 травня робоча група перевіряла табори на дотримання вимог. Із 5 червня деякі табори почнуть приймати дітей. Цьогоріч плануємо оздоровити 660 дітей за кошти обласного бюджету. Є громади, які виділяють гроші на оздоровлення, а є такі не виділяють.

"Пріоритетно — це діти учасників бойових дій, діти-сироти, внутрішньопереміщені й з інших соціальних категорій. 10 мільйонів виділили на оздоровлення цьогоріч, це більше, ніж минулого. Однак, через те, що ціни ростуть, дітей на оздоровлення приїде трохи менше. Працюватимуть три табори, які ми не будемо поки називати, а розповімо про них, коли закінчимо сезон. Ми не видаємо персонально путівки, як управління. Путівки рівномірно розподіляють між громадами. Якщо ваші діти мають право на оздоровлення, звертайтесь у громади. Люди пишуть заяви й вже в органах місцевого самоврядування отримують путівки."

Літні табори, відпочинок, Тернопільщина, травень 2024
Андрій Човган. Суспільне Тернопіль

У Тернополі працюватимуть чотири табори денного перебування. Так вирішили під час засідання виконавчого комітету міськради. Про це розповіла заступниця начальниці міського управління освіти Ірина Сум. Крім того, каже жінка, будуть діяти мовні табори.

"Табори з денним перебуванням діятимуть в Тернополі у школах №14 і №28, у ліцеї №21 — спеціалізованій мистецькій школі й у гімназії №30. Ці заклади кілька років поспіль організовують відпочинок для дітей. Буде по дві табірні зміни: перша — із 3 до 14 червня, і друга — з 17 до 28 червня. Графік роботи — з 9 до 17 години, в окремих закладах з 9 до 16 години. Перебування дітей — за кошти батьків. Одноразове харчування — по 100 гривень, дворазове харчування — 135 гривень, триразове — 170".

Літні табори, відпочинок, Тернопільщина, травень 2024
Ірина Сум. Суспільне Тернопіль

Ірина Сум каже, у школах можуть діяти й табірні зміни, літні мовні школи, можуть реалізовуватися проєкти для відпочинку дітей. За програмою "Освіта" на 2024-26 роки, з місцевого бюджету на оздоровлення дітей пільгових категорій виділили мільйон 200 тисяч гривень, провели тендерні закупівлі.

"Діти пільгових категорій — сироти, позбавлені батьківського піклування і батьки яких загинули на війні чи зараз на війні, зможуть оздоровитися в таборі "Лісовий" села Скоморохи".

За словами Ірини Сум, торік табори денного перебування під час літніх канікул відвідали понад 1000 дітей Тернопільської громади.

На початок