"Приємно бачити вдячні очі пацієнта": робочий день працівників екстреної медичної допомоги

"Приємно бачити вдячні очі пацієнта": робочий день працівників екстреної медичної допомоги

В обласному центрі екстреної медичної допомоги приймають виклики з усієї Тернопільщини. Протягом 24-годинної зміни у команди може бути від 8 до 16 викликів.

Про це Суспільному розповів лікар центру Максим Гиренко. До Дня працівників екстреної медичної допомоги, кореспонденти дізнавалися, як проходить робочий день одної з бригад.

"Робочий день водія починається о 7:45. Ми маємо бути на роботі, щоб прийняти справний чистий автомобіль. Щоб ми могли виїхати на завдання. Ми обходимо навколо машини. Дивимося, чи нема ніяких подряпин, щоб колеса були накачані, мигалки, щоб були робочі, сирена. В нашій роботі то є основне, бо є дуже багато аварій", — говорить водій екстреної медичної допомоги Ігор Джус.

День працівників екстреної медичної допомоги
Водій екстреної медичної допомоги Ігор Джус. Суспільне Тернопіль

Чоловік розповідає, у цій професії він вже 22 роки.

"Дуже мені подобається допомагати людям. Екстремальна трішки їзда при нашій роботі. Деколи забувається, коли ти на своїй власній машині, що треба і зупинитися, повільніше їхати. Бо "швидкою", то інакший стиль водіння. Не раз забуваєшся і можеш штраф отримати".

День працівників екстреної медичної допомоги
Ігор Джус. Суспільне Тернопіль

"Це автомобіль 2023 року. Новий автомобіль. Ми отримали його. Дуже гарний теплий автомобіль. Комфортний. Він є повнопривідний. 4х4", — каже Ігор Джус.

День працівників екстреної медичної допомоги, автомобіль швидкої медичної допомоги
Автомобіль швидкої медичної допомоги. Суспільне Тернопіль

Медичне обладнання автомобіля перевіряє фельдшер Володимир Кривокульський.

"Це є ящик з медикаментами для першої невідкладної допомоги. Де ми перевіряємо кількість ампул. Число і місяць, до якого дійсні ампули. На всі випадки життя. Є апарат штучної вентиляції легень. Вмикається. Заряджений. Перевіряємо кисень. Наявність кисню в балоні. Кисень є".

Медикаменти, день працівників екстреної медичної допомоги
Ящик з медикаменти. Суспільне Тернопіль

Володимир розповідає, мріяв бути медиком з дитинства.

"У мене вже стажу 20 років, то я звик до цієї роботи. Я працював стаціонарно. Ну, то не моє. Стаціонар — закрите приміщення. Все на місці. А тут рух. Їдеш на виклики. З кожним викликом все якесь нове, нове і нове. Ситуації такі бувають, що приїдеш до наркомана, чи до пияка, які кидаються на тебе з ножем, чи з кулаками. То вже в цій ситуації викликаємо поліцію".

День працівників екстреної медичної допомоги, фельдшер
Фельдшер Володимир Кривокульський. Суспільне Тернопіль

"Робочий день кожного працівника починається з того, що ми приходимо на зміну, переодягаємося у формений одяг. Кожна зміна є різною. І якоїсь закономірності немає. Це може бути 8-9 викликів. Буває і більше. Були зміни 16 викликів. В періоди пандемії. В кожного медика були випадки, коли є на викликах страшно. Це не залежить від того, який в тебе досвід. Ти завжди будеш хвилюватися за пацієнта. Завжди приємно бачити вдячні очі пацієнта. Коли ти надав йому допомогу, вивів його з якогось критичного стану. І пацієнт щиро тобі за це дякує. Це дуже важливо для кожного медика", — говорить лікар екстреної медичної допомоги Максим Гиренко.

Лікар екстреної медичної допомоги Максим Гиренко, день працівників екстреної медичної допомоги
Лікар екстреної медичної допомоги Максим Гиренко. Суспільне Тернопіль

У обласному центрі екстреної медичної допомоги приймають виклики з усієї області. Диспетчерка Валентина Одійчук розповідає, що на кожен виклик виїжджає команда з водія, фельдшера і лікаря екстреної медичної допомоги.

День працівників екстреної медичної допомоги
Диспетчерка Валентина Одійчук. Суспільне Тернопіль

"Раніше не поважали водіїв швидкої допомоги. Як їхали, то так і їхали. І могли ще спеціально пригальмувати нас. Зараз цього немає. Ми їдемо впевнено. Бо сирени, мигалки в нас видно далеко. І дуже гучні", — каже Ігор Джус.

День працівників екстреної медичної допомоги
Медики їдуть на виїзд. Суспільне Тернопіль

На початок