На Тернопільщині школярі влаштували толоку в "Бабусиній хаті"

На Тернопільщині школярі влаштували толоку в "Бабусиній хаті"

Бабусина хата
Школярі на толоці в Дітківцях у "Бабусиній хаті". facebook.com/babahata

Учні Мшанецької школи, що в Білецькій громаді Тернопільського району, влаштували толоку в "Бабусиній хаті". Діти допомагали місити глину та ремонтували стіни столітньої хати.

Про це на сторінці туристичного об’єкта повідомила Марія Маладика.

"У нас прекрасні діти! Вони лише хочуть, аби їм дали трошки волі і довіри. Сьогодні у нас був цілий практикум з екобудівництва. Учні Мшанецької школи рятували хатину. Спочатку трошечки теорії, а потім усі місили, ліпили, валили, дуріли. Я не встигала за тими бригадами. Тепер у мене є свій екопідряд. Вони навіть просяться приходити без мене і ліпити, ви уявляєте?" — йдеться у дописі.

А ще на толоці пробували ліпити галамуци.

галамуци
Хлопці ліплять глиняні галамуци. На Галичині в 19-20 століттях використовували галамуци для будівництва хат. facebook.com/babahata

"То є поки експеримент та пробувати треба. Трошечки дощ нас знову розігнав, але ми зате встигли почитати Іздрика і Стуса!".

толока
Учасники толоки в "Бабусиній хаті". facebook.com/babahata

Нагадаємо, тернополянка Марія Маладика намагається врятувати від руйнувань оселю своєї бабусі. Хата збудована майже 100 років тому. Обійстя розташоване в Дітківцях Білецької громади на Тернопільщині.

На початок