На Тернопільщині відкрили Стелу Пам’яті загиблим випускникам коледжу

На Тернопільщині відкрили Стелу Пам’яті загиблим випускникам коледжу

У Тернопільському фаховому коледжі в Збаражі відкрили Стелу Пам’яті. Її присвятили 20 випускникам навчального закладу, які загинули, захищаючи Україну від російського вторгнення. Про це Суспільному повідомив керівник коледжу Вадим Ластовицький.

коледж, Збараж
Відкриття Стели Пам’яті в Збаражі, 23 травня 2024 рік. Суспільне Тернопіль

За його словами, меморіал встановили за рахунок місцевих підприємців і волонтерів.

"Сьогодні, коли ми зачитували дати народження — це, вдумайтеся, дев’яності і двотисячні роки. Це люди, які мали б іще жити, будувати нашу країну. Але сьогодні їх з нами немає. Сьогодні вони віддали найцінніше — своє життя", — каже Вадим Ластовицький.

Вадим Ластовицький
Вадим Ластовицький. Суспільне Тернопіль

портрети
Курсанти тримають портрети загиблих випускників. Суспільне Тернопіль

Після освячення до Стели Пам’яті поклали квіти.

Стелу зробили з металу та граніту. Про це розповіла її дизайнерка Любов Волошин.

"Дуже б хотіла, щоб людина, яка дивиться на цю споруду, розуміла, що герої — їхні жертви були недаремними. І тому я хотіла показати це в своєму дизайні. Саме ці три колони символізують цінності, за які загинули наші захисники. Перша колона — це соловейко і калина там зображені. І вона символізує таку цінність, як нашу можливість бути самими собою, можливість бути українцями. Друга колона — вона про сім’ю, про нові покоління українців. І про добробут і майбутнє наших дітей. І третя колона — там зображена гаубиця, одна з найвідоміших в цій війні. Це гаубиця "три сімки". Колона має нагадати таку приказку: "Хочеш миру — готуйся до війни!".

СтелаПам’яті загиблим випускникам коледжу
Стела Пам’яті загиблим випускникам коледжу в Збаражі. Суспільне Тернопіль

дизайнерка
Любов Волошин. Суспільне Тернопіль

Андрій Романець був класним керівником одного із загиблих випускників коледжу Руслана Тимотея. Розповідає, Руслан закінчив навчальний заклад у 2019 році. Загинув у 2022 році від вибуху мінометної міни.

"Наскільки я його пам’ятаю, він був завжди веселий такий, яким він тут є на дошці. Він завжди був веселим. Я його сумним практично ніколи не бачив. На Харківщині він загинув. Він в ар’єргарді був, прикривав хлопців, які відходили".

вчитель, Андрій Романець
Андрій Романець. Суспільне Тернопіль

військовий коледж збараж
Відкриття Стели Пам’яті в Збаражі, 23 травня 2024 рік. Суспільне Тернопіль. Суспільне Тернопіль

На початок