За 9 днів — тисяча кілометрів: ветеранський велопробіг у Тернополі

За 9 днів — тисяча кілометрів: ветеранський велопробіг у Тернополі

Учасники велопробігу "Шануємо пам’ять захисників України" прибули до Тернополя. Маршрут велопробігу проходить українськими містами: Ужгород, Стрий, Тернопіль, Хмельницький, Вінниця, Житомир, Біла Церква, Фастів, Макарів, Бородянка, Димер, Гостомель, Буча, Ірпінь, Лютіж, Вишгород, Київ. Головний організатор заходу — Міністерство у справах ветеранів України. Протягом 9 днів учасники подолають понад 1 000 кілометрів.

Про це Суспільному розповів ініціатор велопробігу Іван Балашов.

До Тернополя прибули учасники велопробігу "Шануємо пам’ять захисників України". Це третє місто, де зупиняються велосипедисти. Першим був Ужгород, а далі — Стрий.

Велопробіг "Шануємо пам’ять захисників України"
Учасники велопробігу "Шануємо пам’ять захисників України". Суспільне Тернопіль

Іван Балашов — полковник у відставці, воював в Афганістані. Він був ініціатором ветеранських велопробігів. Перший організував 4 роки тому.

Іван Балашов, родичі загиблих бійців, велопробіг "Шануємо пам’ять захисників України"
Іван Балашов з родичами загиблих бійців. Суспільне Тернопіль

"Головна мета нашого велопробігу — це вшанування пам’яті захисників та захисниць України. Разом з тим ми власним прикладом показуємо, що таке ветеранський спорт, спортивна реабілітація, пропагуємо здоровий європейський спосіб життя".

Іван Балашов, велопробіг "Шануємо пам’ять захисників України"
Іван Балашов. Суспільне Тернопіль

Анатолій Вересенко захищав Україну два роки з 2014 та був у складі тероборони Києва. Чоловік розповідає, бере участь у велопробігу другий рік поспіль.

"Складностей дуже багато, але тим хлопцям на лінії вогню важче, тому з такою думкою пересилюєш усе. А найскладніше для велосипеда — це зустрічний вітер".

Анатолій Вересенко, велопробіг "Шануємо пам’ять захисників України"
Анатолій Вересенко. Суспільне Тернопіль

Доєднуються до велопробігу спортсмени з Тернополя. Серед них — член збірної України з велоспорту Владислав Щербань.

"Це така благодійна ініціатива, щоб підтримати наших ветеранів і захисників України, допомогти їм в досягненні нашої загальної мети – перемоги".

Владислав Щербань, велопробіг "Шануємо пам’ять захисників України"
Владислав Щербань. Суспільне Тернопіль

Учасники заходу зібрались біля пам’ятника Степану Бандері. Помолились за полеглих українських воїнів, їх вшанували хвилиною мовчання.

"Мій син, Щирба Тарас Михайлович загинув на Донецькому напрямку, Курдюмівка, 29 листопада 2022 року. В нього залишилася молода дружина, троє неповнолітніх синочків. Сьогодні ми зібрались на велопробігу. Ми дуже вдячні людям, які організовують, які їдуть, які вшановують пам’ять наших Героїв, — говорить мати загиблого захисника Тараса Щирби Надія.

Мати загиблого бійця Надія Щирба, велопробіг
Надія Щирба. Суспільне Тернопіль

З Тернополя учасники велопробігу вирушили до Хмельницького. За 9 днів вони мають проїхати 17 українських міст та подолати більше тисячі кілометрів. Фінішувати планують 23 травня у Києві. До велопробігу можна долучитися, задонативши на рахунок Українського ветеранського фонду.

Велопробіг "Шануємо пам’ять захисників України"полі
Учасники велопробігу "Шануємо пам’ять захисників України". Суспільне Тернопіль

На початок