У Тернополі в парку відбувся "Символічний ековелопробіг"

У Тернополі в парку відбувся "Символічний ековелопробіг"

У Тернополі в парку "Сопільче" відбувся "Символічний ековелопробіг". Його провели, щоб нагадати жителям міста про екологічний вид транспорту і про правила дорожнього руху.

Про це Суспільному розповіла організаторка "Символічного ековелопробігу" Вікторія Безгубенко-Гнатишин.

Учасники "Символічного ековелопробігу" стартували поблизу флагштоку у парку Далі вони поїхали до арки у формі серця, яка розташоване на одному з входів до парку, звідти попрямували до скейтпарку і фінішували біля флагштока.

"Символічний ековелопробіг"
Реєстрація учасників. Суспільне Тернопіль

Однією з перших завершила велопробіг тернополянка Марія.

"Беру участь я, чоловік і четверо наших дітей. Всі на велосипедах, всі беремо участь у таких заходах. Стараємось не пропускати".

Учасниця велопробігу, тернополянка Марія
Учасниця велопробігу Марія. Суспільне Тернопіль

До ековелопробігу долучився Анатолій Береславський. Чоловік з Попасної Луганської області. Він розповідає, два роки тому переїхав до Тернополя. Містом пересувається тільки на велосипеді.

"На сьогодні такі екологічні акції дуже важливі. Через російсько-українську війну наша екологія дуже постраждала і ще буде сотні років відновлюватися природа. Це не є тільки біда України, це біда всього світу. Такі акції об’єднують людей дорослих, молодь і показують, що якщо кожен зробить хоч якусь маленьку частку, принесе кришечку пластикову, або пусту металеву банку, то ми збережемо нашу планету і нашу країну. Давно катаюсь на велосипеді. Катався у своєму місті, але так сталося. Були також акції схожі, ми самі їх проводили неодноразово. Дуже багато акцій за участі велосипедистів. Тут придбав знову велосипед і катаюсь".

Учасник велопробігу Анатолій Береславський
Анатолій Береславський. Суспільне Тернопіль

До сьогодні ековелопробігів у Тернополі не організовували, розповіла директорка міського центру фізичного здоров’я населення Вікторія Безгубенко-Гнатишин. За її словами, до "Символічного ековелопробігу" долучився 51 велосипедист.

"Цією ініціативою ми хочемо нагадати тернополянам за такий екологічний вид транспорту, як велосипеди. Закцентувати на велодоріжках, які знаходяться у нашому місті, нагадати тернополянам і за правила дорожнього руху для велосипедистів, оскільки збільшується кількість аварій за участі велосипедистів. Паралельно хочемо нагадати тернополянам про велодоріжки і про те, що треба бути толерантними до звичайних пішоходів з боку велосипедистів, а також наголосити пішоходам, що є велодоріжки і потрібно також мати це на увазі".

директорка міського центру фізичного здоров’я населення Вікторія Безгубенко-Гнатишин
Вікторія Безгубенко-Гнатишин. Суспільне Тернопіль

учасники "Символічного ековелопробігу"
Велосипедисти. Суспільне Тернопіль

На початок