У Тернополі засудили бойовика з Донеччини

У Тернополі засудили бойовика з Донеччини

Бойовик, СБУ, ДНР
Житель Донеччини. Управління СБУ в Тернопільській області

У Тернополі за матеріалами СБУ засудили жителя тимчасово окупованого Донецька, який у квітні 2022 року добровільно вступив до лав 113 стрілецького полку мобілізаційного резерву псевдореспубліки "ДНР".

Про це повідомили на сторінці управління СБУ у Тернопільській області.

Після приєднання до бойовиків 24-річний чоловік обрав собі позивний "Фенікс". У складі підрозділів російських окупаційних військ він допомагав встановлювати та підтримували окупаційний режим на захоплених територіях Херсонщини.

"Він погрожував місцевим жителям застосуванням вогнепальної зброї та вів бойові дії проти військовослужбовців ЗСУ. Також чоловік облаштовував бойові позиції та чергував на блокпостах поблизу тимчасово окупованих сіл Томина Балка, Широка Балка, Станіслав, Олександрівка та інших населених пунктів Херсонщини", — йдеться у повідомленні.

Тернопільський міськрайонний суд визнав чоловіка винним за частиною 2 статті 111 — державна зрада та за частиною 7 статті 111-1 ККУ — колабораційна діяльність. Йому призначили покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також жителю Донеччини заборонено обіймати посади або займатися діяльністю в органах державної влади та місцевого самоврядування, правоохоронних органах, органах, що надають публічні послуги, строком на 14 років.

На початок