У Тернополі засудили директорку школи з Луганщини

У Тернополі засудили директорку школи з Луганщини

Директорка школи з Луганщини, СБУ
Директорка школи з Луганщини. Управління СБУ в Тернопільській області

У Тернополі за матеріалами СБУ засудили директорку школи, яка впроваджувала стандарти освіти Росії на окупованій Луганщині.

Про це повідомили на сторінці управління СБУ в Тернопільській області.

Жінка працювала директоркою школи і впроваджувала стандарти освіти Росії на тимчасово окупованих територіях Луганської області. Ще до повномасштабного військового вторгнення жителька Старобільського району працювала на посаді директора Мусіївського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів.

"Після захоплення села вона добровільно приєдналася до органів окупаційної влади, її повторно призначили директором навчального закладу. На керівній посаді жінка впроваджувала у навчальному закладі стандарти освіти держави-агресора. Для цього вона зобов’язала підлеглих вести навчання і виховання дітей російською мовою, а також запровадила обов’язкове викладання нових навчальних предметів", — йдеться у повідомленні.

Тернопільський міськрайонний суд визнав жінку за частиною 3 статті 111-1 ККУ — колабораційна діяльність. Їй призначено покарання у вигляді 2, 5 років позбавлення волі. Також директорку школи позбавили права обіймати посади, пов’язані із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у закладах освіти, а також обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування у сфері освіти строком на 14 років.

На початок