У Тернополі судитимуть колаборантку, яка допомагала в організації псевдореферендуму

У Тернополі судитимуть колаборантку, яка допомагала в організації псевдореферендуму

Колаборантка
Колаборантка з Херсонщини, яка допомагала окупантам. Управління СБ України в Тернопільській області

У Тернополі судитимуть колаборантку, яка допомагала окупантам у організації псевдореферендуму, під час тимчасового захоплення правобережної частини Херсонської області.

Про це повідомили на сторінці управління Служби безпеки України у тернопільській області.

Слідчі СБУ направили до суду обвинувальний акт щодо 41-річної жительки села Микільське, Херсонського району, яка добровільно пристала на пропозицію окупантів стати членом дільничної виборчої комісії.

"Жінка публічно підтримала необхідність проведення незаконного волевиявлення та сприяла проведенню голосування, організованого окупантами з метою незаконної зміни меж території та державного кордону України. З 25 по 27 вересня 2022 року вона здійснювала побудинковий обхід мешканців села з урною для голосування, агітуючи місцевих жителів підтримати приєднання тимчасово окупованої території Херсонської області до складу Росії в антиконституційний спосіб", — йдеться у повідомленні.

Працівники СБУ направили до суду обвинувальний акт із доказами вини жінки. Її судитимуть за частиною 5 статті 111-1 ККУ — колабораційна діяльність. Ця стаття передбачає покарання у вигляді 10 років позбавлення волі.

На початок