Родинам загиблих захисників з Тернопільщини вручили нагороди

Родинам загиблих захисників з Тернопільщини вручили нагороди

Двадцять п’ять посмертних державних нагород вручили родинам загиблих захисників із Тернопільщини. Це ордени "За мужність" ІІІ ступеня. Церемонію нагородження провели у Державному архіві Тернопільської області.

Посмертно нагородили військового Андрія Барну. Його нагороду отримала дружина Тетяна. Вона прийшла із синами Олександром та Іваном. Жінка розповідає, її чоловік пішов на фронт у червні 2022 року.

Тетяна із синами отримала нагороду загиблого чоловіка, Тернопіль, 15 квітня, 2024
Тетяна із синами. Фото: Суспільне Тернопіль

"Він захищав Херсонський напрямок, Запорізький, потім був на Сумщині і останнє, де він загинув Бахмут, селище Богданівка. Він отримав поранення від снайпера і потім був у Дніпрі в лікарні. Після багатьох операцій, приблизно 10, його серце не витримало і він помер. Він казав, що якщо не він, то хто буде захищати хлопців, мене, тоді ворог прийде до нас. Він завжди говорив, що я буду ним гордитися, діти будуть гордитися. Повірте, що ця нагорода для мене є настільки важлива, як ніколи, а для хлопців взагалі".

Орден "За мужність" ІІІ ступеня, Тернопіль, 15 квітня, 2024
Орден "За мужність". Фото: Суспільне Тернопіль

Нагороду отримала мати Артура-Артема Харіва Жанна Балдюк. Вона каже, син загинув 20 січня 2023 року на Луганщині. Йому було 26 років.

Військовий Артур-Артем Харів, Тернопіль, 15 квітня, 2024
Боєць Артур-Артем Харів. Фото: Суспільне Тернопіль

"Він ніколи не хвалився, не любив, щоб його хвалили. Він все вирішував сам і ставив до відома. Коли він вирішив їхати на війну, то підписав контракт в десантно-штурмовий батальйон. Він прийшов і каже: "Мам, я тобі щось скажу, ти тільки не починай, бо я їду на війну". Він бачить свою нагороду. Не знаю, можливо він би хотів, щоб вона була вищою".

Тернополянка Жанна Балдюк, Тернопіль, 15 квітня, 2024
Мати загиблого бійця Жанна Балдюк. Фото: Суспільне Тернопіль

Нагородження посмертно бійців, Тернопіль, 15 квітня, 2024
Учасники заходу. Фото: Суспільне Тернопіль

На початок