Родинам загиблих воїнів з Тернопільщини вручили державні нагороди

Родинам загиблих воїнів з Тернопільщини вручили державні нагороди

Тридцять сім посмертних державних нагород вручили родинам загиблих захисників із Тернопільщини. Це ордени Богдана Хмельницького, ордени "За мужність", медалі "Захиснику Вітчизни" і одна відзнака Міністра Оборони України "Ветеран служби". Церемонію нагородження провели у Тернополі в драмтеатрі.

Надії Прокопів вручили посмертну нагороду її сина Івана Прокопіва. Жінка розповідає, він загинув у селі Роздолівка на Донеччині. Солдата нагородили орденом "За мужність" ІІІ ступеня.

"Це означає для мене, що мій син був героєм. І він загинув за своїх дітей, за Україну, за мене, за те, щоб ми жили всі спокійно в нашій українській державі. Він загинув, захищаючи своїх побратимів, своїх хлопців".

мати Надія Прокопів
Мати загиблого бійця Надія Прокопів. Фото: Суспільне Тернопіль

Орден "За мужність" ІІІ ступеня посмертно отримав молодший сержант Віталій Гнетило. Його батьки Юрій і Галина розповідають, коли почалося повномасштабне вторгнення Росії, син повернувся з-за кордону. У березні 2022 року вступив до лав ЗСУ.

"Загинув 23 квітня під Бахмутом, Часів Яр, де, на жаль, досі точаться бої. Пропадають найкращі сини. Наш син і багато ще таких синів в Україні. Спогади будуть. Будемо дивитися і будемо згадувати щоразу. Що може нагорода? Що може замінити життя сина? Ніякі нагороди світу нам цього не замінять", — каже батько загиблого Юрій Гнетило.

батьки військового Юрій і Галина
Батьки загиблого бійця Юрій і Галина. Фото: Суспільне Тернопіль

Державні нагороди посмертно вручили 37 родинам загиблих. Зокрема, полковника Сергія Лі посмертно нагородили відзнакою Міністра оборони України "Ветеран Служби". Нагороду отримала його дружина Людмила Лі.

Державні нагороди, які вручили рідним загиблих воїнів
Державні нагороди. Фото: Суспільне Тернопіль

Рідні загиблих
Рідні загиблих воїнів з Тернопільщини. Фото: Суспільне Тернопіль

На початок