"Не сади цвіли, а палали пожежі": минає 80 років з часу завершення битви за Тернопіль

"Не сади цвіли, а палали пожежі": минає 80 років з часу завершення битви за Тернопіль

Експозиція виставки "Буремна весна 1944 року"
Експозиція виставки. Фото: Обласний краєзнавчий музей

Сьогодні, 15 квітня, минає 80 років з часу завершення битви за Тернопіль. З цієї нагоди в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї організували виставку "Буремна весна 1944 року".

Про це йдеться на сторінці музею в соцмережі.

У фондах музею зберігають велику кількість військової фотохроніки про ті події. У представлену виставкову експозицію ввійшла частина цієї фондової збірки, — йдеться у повідомленні.

Старі світлини Тернополя
Старі світлини. Фото: Обласний краєзнавчий музей

"На фото — зруйновані будинки на кращих вулицях міста: Міцкевича (тепер бульвар Шевченка), вулиця Сагайдачного, Руська і колишня площа Казимирівська, інші вулиці й площі центральної частини міста. Також на світлинах — пошкоджені пам’ятки архітектури: руїни замку, Домініканський і Парафіальний костели, церква Різдва Христового, стара синагога, колишнє приміщення краєзнавчого музею".

Тернопіль після звільнення в 1944 році
Тернопіль після звільнення. Фото: Обласний краєзнавчий музей

На виставці представили також нещодавно виявлені художні роботи учасника боїв за Тернопіль, художника Феодосія Бочкова з видами зруйнованих пам’яток архітектури.

Бої тривали з початку березня і до середини квітня 1944 року. Майже 80 відсотків міста було зруйновано.

Експозиція виставки "Буремна весна 1944 року" в краєзнавчому музеї
Експозиція виставки "Буремна весна 1944 року". Фото: Обласний краєзнавчий музей

"Битва за Тернопіль навесні 1944 року ввійшла в історію нашого краю, як одна з найтрагічніших її сторінок. В скарбниці історичної пам’яті назавжди залишиться та кривава весна, коли не сади цвіли, а палали пожежі, гармати заглушували спів птахів і все місто лежало в руїнах".

На початок