Відчужили майна на кілька мільйонів гривень: ексголова Тернопільської облради оприлюднив декларацію

Відчужили майна на кілька мільйонів гривень: ексголова Тернопільської облради оприлюднив декларацію

Михайло Головко, ексголова Тернопільської обласної ради
Михайло Головко, ексголова Тернопільської облради. Фото: Суспільне Тернопіль

Ексголова Тернопільської обласної ради Михайло Головко оприлюднив щорічну декларацію за 2023 рік. Документ розміщено в Єдиному державному реєстрі декларацій.

Основне місце роботи —Тернопільська обласна рада, посада — депутат.

З об'єктів нерухомості Михайло Головко прозвітував про квартиру в Тернополі площею 64квадратних метри. Його син Гордій є власником квартири в Тернополі площею 72,5 квадратних метри.

Цінне рухоме майно — автомобіль легковий марки Honda. Його вартість на дату набуття права 5.09.2019 за останньою грошовою оцінкою становила 1 000 020 гривень. Також право користування цим авто мали торік дружина Мар'яна Головко та громадянин України Олексій Воронцов.

Заробітна плата, яку Головко отримав за основним місцем роботи, становила 950 785 гривень.

Серед доходів, отриманих від відчуження нерухомого майна, колишній голова облради вказав, зокрема, суму 1 469 236 мільйона гривень (джерело доходу — громадянин України Солтис Андрій). Дохід від відчуження рухомого майна — 600 тисяч гривень (джерело доходу — громадянин України Андрій Семенюк).

Дружина Мар'яна Головко отримала доходи від відчуження нерухомого майна, зокрема, на суму 294 107 гривень (джерело доходу — громадянин України Андрій Шило), на суму 671 402 гривень (джерело доходу — громадянин України Бойко Олександр), 2 496 839 гривень (джерело доходу — громадянин України Солтис Андрій).

Дохід від відчуження рухомого майна у Мар'яни Головко вказаний, зокрема, на суму 1 000 020 гривень (джерело доходу — громадянин України Олексій Воронцов).

Дружина Головка взяла позику на суму пів мільйона гривень у громадянина України Андрія Шила, позичила громадянину України Козіцькому Андрію три мільйони гривень, йдеться у звітному документі.

Нагадаємо, цьогоріч ексголова Тернопільської обласної ради Михайло Головко програв суд щодо поновлення на посаді.

Що відомо про питання відсторонення Михайла Головка від посади

7 серпня судді Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду розглянули апеляційну скаргу прокурора Антикорупційної прокуратури. Голову Тернопільської обласної ради Михайла Головка не відсторонили від посади. Про це розповів Суспільному один з адвокатів підозрюваного, Костянтин Глоба.

6 липня 2023 року прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури подав до Вищого антикорупційного суду клопотання про відсторонення від займаної посади голови Тернопільської обласної ради Михайла Головка. Про це повідомили тоді на сторінці САП у соцмережі.

Розглядали цю справу 13 та 17 липня. 17 липня суд ухвалив рішення не задовольняти клопотання прокурора про відсторонення голови Тернопільської обласної ради. Після цього прокурори подали скаргу на це рішення.

Михайло Головко перебував у відпустці з 12 липня. Його обов'язки виконував перший заступник Володимир Болєщук.

Із 3 жовтня Михайло Головко продовжив свою відпустку до 15 листопада і повідомив депутатам, що засідання сесії відбудеться в листопаді.

Сесія Тернопільської обласної ради 22 серпня відбулася без обвинуваченого в корупції Михайла Головка, незважаючи на те, що він достроково вийшов із відпустки. Тоді Михайло Головко встиг скасувати сесію своїм розпорядженням, призначити її і поїхати у відрядження.

24 жовтня депутат від фракції "За майбутнє" Василь Хомінець знову ініціював збір підписів, щоб скликати сесію та розглянути питання про звільнення Михайла Головка з посади голови обласної ради. Підписалися 47 депутатів із 64, повідомив Василь Хомінець.

Голова облради Михайло Головко, який перебував у відпустці з 3 жовтня до 15 листопада, повернувся на роботу раніше і підписав розпорядження про скликання сесії.

Чергову сесію облради хотіли провести 8 листопада. Натомість депутати облради ініціювали проведення сесії на 26 жовтня.

Після зборів депутатів розпочалася сесія Тернопільської обласної ради. Для участі в сесії через систему "Віче" зареєструвалися 51 депутат з 63.

Що відомо про перевірки в Тернопільській обласній раді та затримання

Що відомо про перебіг судових засідань у справі тернопільських посадовців

Що відомо про внесення застави

На початок