Дружина пораненого захисника з Тернопільщини облаштовує дім для чоловіка

Дружина пораненого захисника з Тернопільщини облаштовує дім для чоловіка

Наталія Дубова з Чорткова вирішила пристосувати дім для чоловіка, який втратив ноги на війні. Вона з друзями встановили на подвір’ї пандуси та прибрали у хаті пороги.

Про це Суспільному розповіла дружина бійця Наталія Дубова.

"Стараємося зробити все, що можна. Стараємося облаштувати для нього так, щоб йому було комфортно", — говорить дружина бійця Наталія Дубова.

Жінка каже, він рік тому втратив ноги на війні і тепер пересуватиметься на протезах, тож встановили для нього пандуси на подвір’ї.

Пандус на подвір'ї Олега Дубового, Тернопіль, 31 березня, 2024
Пандус на подвір'ї. Фото: Суспільне Тернопіль

"В нас така локація, що все йде догори все. Зробили так, щоб йому було легше пересуватися. Зробили альтанку. Дуже тішуся, що ми її зробили, для нього це дуже добре".

Альтанка, Тернопіль, 31 березня, 2024
Альтанка. Фото: Суспільне Тернопіль

Окрім подвір’я ремонтують і будинок. Наталія Дубова говорить, що прибрали пороги, поклали теплу підлогу і змінили напрямок відкриття дверей.

Двері в будинку, Тернопіль, 31 березня, 2024
Двері в будинку. Фото: Суспільне Тернопіль

"Був гарний душ з високим піддоном, але ми придумали зробили простий душ. Крісло і йому дуже зручно. Поручні, він собі з візка пересідає на це крісло, включає душ, у нього виходить руки. Крісло безпечне, є спинка, по боках поручні. Я за нього не хвилююсь".

Ванна кімната, Тернопіль, 31 березня, 2024
Ванна кімната. Фото: Суспільне Тернопіль

Наразі жінка думає, як встановити поручень у спальні, аби Олегу було зручно вставати з ліжка.

"Я не знаю, як це краще зробити. Коли він вставав, то за шафу рукою притримувався і так вставав".

Наталія Дубова з Чорткова, Тернопіль, 31 березня, 2024
Спальня. Фото: Суспільне Тернопіль

Також жінка переробляє кухню.

"Були двері і вужчий прохід. Коли він перший раз повернувся з лікарні, то йому був незручний поріг, а також вузькі двері".

Наталія Дубова, Тернопіль, 31 березня, 2024
Наталія Дубова. Фото: Суспільне Тернопіль

Поруч із дверима хочуть встановити столик-полицю, а також замінять кухонний гарнітур. Гарнітур хочуть встановити нижчий, ніж був і менш об’ємний. Ці зміни, каже, оплачують із зарплатні чоловіка.

"Командування поступило з ним по-людськи. Ми з багатьма хлопцями зустрічалися і стикалися, що з ними вчиняли дуже негарно. Хлопці отримували поранення, вони їх виводили поза штат, відповідно, хлопці отримували мало. Він ще рахувався в ЗСУ, отримував заробітну плату. Ми її розрахували, що ми маємо якось суму потратити на ремонт. Тепер ми її тратимо".

Наталія Дубова з Чорткова, Тернопіль, 31 березня, 2024
Наталія Дубова. Фото: Суспільне Тернопіль

Олег Дубовий втратив ноги під час обстрілу 9 березня минулого року. Після того лікувався у Дніпрі, Тернополі та Львові. Тоді вирушив на пів року на протезування в США, після того – на реабілітацію у Сваляву Закарпатської області. Увесь це час, каже відчували підтримку і друзів, і навіть незнайомих людей.

"Дуже вдячна всім, хто нам допоміг. Коли хлопці дізналися, що я почала ці ремонти, то вони дивувалися, як я сама це зроблю. Я їм дуже всім вдячна, багатьом хлопцям і дівчатам, які допомогли з будматеріалами".

На початок