"Слідом за Голосами": в Тернополі презентували збірку творів військових письменників

"Слідом за Голосами": в Тернополі презентували збірку творів військових письменників

презентація книжки "Голоси"
Проєкт "Слідом за голосами" в Тернополі. Фото: Суспільне Тернопіль

У Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці презентували літературну збірку "Голоси". До неї увійшли поезії та прозові твори 30 авторів-учасників Форуму військових письменників.

Про це Суспільному повідомила засновниця форуму, директорка Львівської обласної бібліотеки для юнацтва Тетяна Пилипець.

За її словами, збірку "Голоси" видали в грудні 2023 року. До неї увійшли твори, які учасники форуму написали в перший рік повномасштабного вторгнення Росії. Кожен з них надав 3-5 поезій або 10-15 сторінок прози. Твори збирали від лютого 2022 року.

"Ми розуміли, що вони не мають часу це поширювати. Вони просто закидали це в соцмережі, або нам в робочий чат форуму. А нашою справою було якось це розвинути", — розповіла жінка.

директорка Львівської обласної бібліотеки для юнацтва Тетяна Пилипець
Тетяна Пилипець. Фото: Суспільне Тернопіль

За її словами, презентації книжки в різних містах України влаштовують під час проєкту "Слідом за голосами".

"Проєкт "Слідом за голосами" — він відразу передбачався. Я вирішила, що маю розказати про цю книгу наживо максимально багато разів. Щоб люди, які з нею будуть працювати, розуміли, що це надзвичайно цінна книга і дуже жива. Це не книга, яка має стояти на полиці, як елемент декору. Рефлексії, які ти отримуєш від військових, — вони тебе моментами можуть "вбивати". Але тільки для того, щоб, як Фенікса, відродити. Це реальна сила. Якщо в тебе є рідні військові, вони тобі все одно ніколи правди не розкажуть, бо будуть берегти. А тут в тебе є можливість відчути рефлексію".

Тернопільська обласна наукова бібліотека
Презентація збірки творів військових письменників у Тернополі. Фото: Суспільне Тернопіль

Гроші, виручені з продажу книжки під час презентацій, каже Тетяна Пилипець, спрямують на потреби захисників:

"Це для того, щоб зберегти наших військових авторів і далі працювати бібліотекарями. Це дуже проста мета".

Книжка "Голоси"
Літературна збірка "Голоси". Фото: Суспільне Тернопіль

Слідом за Голосами
У Тернополі презентували збірку творів військових письменників "Голоси". Фото: Суспільне Тернопіль

Один з авторів збірки — військовий кореспондент і полковник Збройних сил України Володимир Скоростецький:

"Я дебютував в літературі порівняно недавно. Я за професією публіцист, військовий журналіст. Мої колеги по форуму надихнули мене все-таки спробувати себе в літературній творчості. В збірці 5 моїх поезій. Переважно, сюжети продиктовані реальними подіями. Кожен з них описує якусь ситуацію, яку я бачив на власні очі. Це те, що я спостерігав, коли виконував свої журналістські обов’язки безпосередньо в смузі дії наших військ. Такі книжки мають важливе історичне значення. Під час минулих воєн військові зробили внесок в те, щоб події, які відбувалися, не були забуті. Наприклад, Юрій Горліс-Горський, який написав свої спогади про події національно-визвольних змагань, — він був голосом своїх побратимів. Ми зараз теж голоси нашої епохи".

військовий кореспондент, полковник ЗСУ Володимир Скоростецький
Володимир Скоростецький. Фото: Суспільне Тернопіль

Під час презентації її учасники зачитували твори, представлені в збірці. Надія Сеньовська читала поезію Андрія Мочурада.

"Вперше про нього почула, але тепер буду читати. Тому що дуже класні вірші. Справжні. Щаслива, що сюди прийшла. Тому що іноді здається, ніби більшість людей забули про війну в тилу. Вірш, який я зачитувала, викликав в мене бажання миру, бажання захистити своє", — розповіла Надія.

Надія Сеньовська
Надія Сеньовська. Фото: Суспільне Тернопіль

За словами Тетяни Пилипець, учасники форуму вже надрукували три тисячі примірників збірки "Голоси". Крім Тернополя її презентували в Збаражі. 6 березня презентації провели в Теребовлі та Чорткові.

На початок