На Тернопільщині судитимуть уповноважену особу монастиря за пошкодження заказника

На Тернопільщині судитимуть уповноважену особу монастиря за пошкодження заказника

Сміття в заказнику на Кременеччин
Сміття в заказнику. Фото: Тернопільська обласна прокуратура

Прокурори Кременецької окружної прокуратури на Тернопільщині скерували до суду обвинувальний акт щодо уповноваженої особи одного з монастирів. Його обвинувачують в умисному пошкодженні території об'єкта природно-заповідного фонду.

Про це повідомляють на сторінці Тернопільської обласної прокуратури в соцмережі.

Залишки будівельних матеріалів та інвентаря в заказнику на Тернопільщині
Залишки будівельних матеріалів в заказнику. Фото: Тернопільська обласна прокуратура

"У грудні 2012 року ДП "Кременецьке лісове господарство" та монастир уклали договір на право довгострокового тимчасового користування лісами. Згідно з ним монастирю виділили лісову ділянку загальною площею 6 гектарів. Вона розташована в межах населеного пункту на території Почаївського лісництва. Землю лісу виділяли для освітньо-виховних та оздоровчих цілей", — йдеться у повідомленні.

Склад на території об'єкта природно-заповідного фонду на Тернопільщині
Склад на території об'єкта природно-заповідного фонду. Фото: Тернопільська обласна прокуратура

За умовами договору, монастир взяв на себе зобов’язання використовувати лісову ділянку за призначенням, не засмічувати її та не забруднювати відходами, охороняти від незаконних порубок та інших порушень лісового законодавства. Відповідальним за екологічний стан та дотримання вимог природоохоронного законодавства в монастирі призначили спеціально визначену особу.

"Проте в лісі облаштували тимчасові споруди, огорожі, складували залишки будівельних матеріалів та сільськогосподарського інвентарю. Це пошкодило територію природно-заповідного фонду. Також виявили суттєві зміни рослинного покриву, знищені та пошкоджені дерева, чагарники, трави. Розмір збитків становить понад 200 тисяч гривень".

Усі збитки обвинувачений відшкодував.

На початок