На Тернопільщині волонтери проводять акцію "Вишиванка за донат на дрони"

На Тернопільщині волонтери проводять акцію "Вишиванка за донат на дрони"

На Тернопільщині волонтери проводять акцію "Вишиванка за донат на дрони". Під час неї за переказ 200 гривень на допомогу ЗСУ охочі можуть виграти вишиванку.

Про це Суспільному розповіла завідувачка відділення декоративно-прикладного мистецтва Теребовлянського коледжу культури і мистецтв Віталія Липка.

За її словами, узори для вишиванки переможець вибере для себе сам.

Волонтер з Теребовлі Роман Паньків вже понад місяць збирає FPV-дрони. Чоловік працює у фотоательє. Чоловік каже, робить це у вільний час.

"Іде процес друку кріплень для антен FPV-дронів. Комплект буде друкуватись десь хвилин 30-40. З Китаю приходять рами, але їх потрібно ще вдосконалювати. Повинні бути пластмаси виноси на антену. Це все робиться тут на місці".

Волонтер з Теребовлі
Волонтер Роман Паньків. Фото: Суспільне Тернопіль

Роман Паньків говорить, виробництво FPV-дрона обходиться у 14 тисяч гривень. Такий безпілотник може нести до одного кілограма ваги.

"Якщо купувати на ОЛХ дрон, то ціна іде від 16 — 17 тисяч гривень, це без батареї. Батарея коштує десь від 2,5 — 3 тисяч гривень, але її можна здешевити і зробити самому. Виходить набагато дешевше".

збір дрона
Збір FPV-дрона. Фото: Суспільне Тернопіль

За його словами, у Теребовлі разом із волонтерами проводять акцію "Вишиванка за донат на дрони". Під час неї за переказ 200 гривень на допомогу ЗСУ охочі можуть виграти вишиванку. Чоловік розповів, збір відкрили для 64 механізованої роти. Наразі зібрали 22 тисячі гривень.

"В нас є майстерня, де зберігаються та виготовляються вишиванки. Ми з коледжу вирішили долучитись до збору коштів на дрони. Основним лотом є вишиванка, яку ми виготовили для переможця акції, але також людина може вибрати свій дизайн та свою вишивку, яку ми для неї виконаємо", — каже завідувачка декоративно-прикладного мистецтва Віталія Липка.

завідувачка декоративно-прикладного мистецтва Віталія Липка
Завідувачка декоративно-прикладного мистецтва Віталія Липка. Фото: Суспільне Тернопіль

Жінка говорить, переказувати гроші можна необмежену кількість разів, більше донатів – більше шансів перемогти.

"Окрім запропонованих вишиванок, то є сучасна інтерпретація української вишиванки. З неї можна виконати як жіночу, так чоловічу вишивку. Це є машинна вишивка, поєднання хрестика з гладдю".

акція "Вишиванка за донат на дрони"
Вишивка. Фото: Суспільне Тернопіль

За словами Віталії Липки, на викройку та пошиття виробу витратять приблизно тиждень. Акція "Вишиванка за донат на дрони" триватиме до 9 березня.

Акція "Вишиванка за донат на дрони"
Вишиванки. Фото: Суспільне Тернопіль

На початок