Член УПА, голова обласної управи "Лисоня" Роман Ванчура з Тернополя відзначив ювілей

Член УПА, голова обласної управи "Лисоня" Роман Ванчура з Тернополя відзначив ювілей

Роман Ванчура з Тернополя відзначає 90-літній ювілей
Роман Ванчура з Тернополя відзначає ювілей. Фото: Тернопільська ОВА

Сьогодні, 25 лютого, виповнилось 90 років члену Української повстанської армії, правозахиснику Роману Ванчурі. Він є головою Тернопільської обласної управи Всеукраїнського Братства ОУН УПА імені генерала Романа Шухевича-Тараса Чупринки "Лисоня".

Про це повідомляють на сторінці Тернопільської ОВА в соцмережі.

Роман Ванчура, голова Тернопільської обласної управи Всеукраїнського Братства ОУН УПА імені генерала Романа Шухевича-Тараса Чупринки "Лисоня"
Роман Ванчура, голова обласної управи Всеукраїнського Братства ОУН УПА імені Романа Шухевича-Тараса Чупринки "Лисоня". Фото: Тернопільська ОВА

"Бути патріотом у юності, пронести любов до батьківщини крізь десятиліття, не втрачати надії на світле майбутнє за будь-яких обставин — такі люди, як Роман Ванчура, є прикладом для молодого покоління", — йдеться у повідомленні.

Відзнаки й нагороди ювіляра Романа Ванчури
Відзнаки й нагороди ювіляра. Фото: Тернопільська ОВА

Роман Ванчура народився 25 лютого 1934 року в селі Сороцьке на Теребовлянщині. Вояк Української повстанської армії, учасник бойових дій у Другій світовій війні. Реабілітований. Після проголошення незалежності України у 1991 році очолив громадську організацію "Тернопільська обласна управа всеукраїнського братства ОУН-УПА імені генерала Романа Шухевича-Тараса Чупринки "Лисоня".

Нині проживає в Тернополі.

Роман Ванчура приймає вітання з нагоди 90-літнього ювілею
Роман Ванчура приймає вітання з нагоди ювілею. Фото: Тернопільська ОВА

У 2018 році був нагороджений орденом "За заслуги" третього ступеня за значний особистий внесок у національне відродження та побудову Української держави, активну участь у національно-визвольному русі, багаторічну плідну громадську діяльність та з нагоди 100-річчя проголошення Західноукраїнської Народної Республіки. Роман Ванчура має довічну державну іменну стипендію як громадянин України, що зазнав переслідувань за правозахисну діяльність.

Букет квітів для ювіляра
Квіти для ювіляра. Фото: Тернопільська ОВА

На початок