Тернопільська письменниця Валентина Семеняк видала нову книжку

Тернопільська письменниця Валентина Семеняк видала нову книжку

В. Семеняк "Базяник"
Книжка Валентини Семеняк. Фото: Валентина Семеняк

Письменниця, журналістка, голова Тернопільської обласної організації Національної спілки письменників України Валентина Семеняк видала нову книжку. Це збірка есеїв "Базяник".

На своїй сторінці у соцмережі Валентина Семеняк зазначила, що її нова книжка — український аналог видань Бруно Ферреро. У ній майже шістдесят історій для душі, зокрема, з власного життєвого досвіду авторки.

"Есеї, які увійшли до збірки — це, як би, мої особисті переживання, але з такими цікавинками, родзинками, які змушують замислитися, деколи змушують іншими очима подивитися на світ, бо ми всі біжимо бігом-бігом і не встигаємо навіть підняти голову. Зібрано багато історій, які вражали і потім я їх фіксувала на папері", — розповіла Українському радіо Тернопіль Валентина Семеняк.

На запитання: "Звідки взялася назва "Бязяник"?, — письменниця відповіла:

"Коли внучка Даринка була маленькою, ми її вчили елементарним словам "будь ласка", "дякую", "вибачте", "до побачення". І от "будь ласка" вона ніяк не могла вимовити. Постійно казала "базяник". Це було дуже кумедно і я взяла це слово близько до серця. Воно було мені якесь незвичне. Я замислилася. Насправді всі речі, які нас оточують, це світ умовностей. Хтось до нас придумав назви будь-якому предмету. І тому, я прислухаюся до того, що говорять. Онука іноді правдивіше відтворює ті назви, ніж вони є насправді. Спочатку я статтю написала під назвою "Базяник", а потім внесла її в цю книжку есеїв.

За словами авторки, есеї написані в різний час. Художнє оформлення книжки зробила ілюстраторка, письменниця Олена Завітайло.

На початок