У Тернополі відбувся мітинг-реквієм до 35 річниці виведення військ з Афганістану

У Тернополі відбувся мітинг-реквієм до 35 річниці виведення військ з Афганістану

У Тернополі в парку Національного відродження провели мітинг-реквієм до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Сьогодні, 15 лютого, 35 річниця виведення військ з Афганістану.

Як розповів Суспільному заступник голови обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану Василь Когут, у тій війні взяли участь 2703 жителі Тернопільщини.

35 річниця виведення військ з Афганістану
Мітинг-реквієм до 35 річниці виведення військ з Афганістану в Тернополі. Фото: Суспільне Тернопіль

Священники відслужили панахиду біля пам’ятника "Воїнам афганцям".

Священники
Священники. Фото: Суспільне Тернопіль

Пам’ять тих, хто не повернувся вшанували хвилиною мовчання.

мітинг-реквієм
Мітинг-реквієм до 35 річниці виведення військ з Афганістану. Фото: Суспільне Тернопіль

"Це тяжкий біль втрати і для нашої області. Це 56 загиблих і двоє зникли безвісти. 150 тисяч українців пройшло через горнило тієї війни. Більше 3,5 тисяч загинуло. Близько 8 тисяч було поранено, повернулись з інвалідністю. Близько 30% тих, що повернулися на той час з війни, померли внаслідок поранень, контузій та інших захворювань", — каже Василь Когут.

Василь Когут
Василь Когут. Фото: Суспільне Тернопіль

Віддати шану загиблим прийшов голова Тернопільської спілки ветеранів Афганістану Роман Храпцьо. На війну в Афганістані він потрапив у 18 років.

"Був січень 1980 року. Ми виходили в Афганістан одними з перших. Звичайно, було тяжко, бо ніхто з нас не був підготовлений до ведення бойових дій".

Роман Храпцьо
Роман Храпцьо. Фото: Суспільне Тернопіль

квіти
Люди поклали квіти й запалили лампадки та окопні свічки. Фото: Суспільне Тернопіль

Тернополянин Богдан Литвин служив в Афганістані з 1984 по 1986 рік на посаді санінструктора-медика.

"У мене перші спогади про те, як вбили хлопця в бою. І просто на моїх руках він помер. Відчуття були дуже жахливі. Я собі одразу згадував своїх батьків, які мене чекають з війни. І так само того хлопця батьки чекали з війни. Але на жаль він вже був мертвий. Росіяни, коли починають війну, вони її називають якимсь іменем. Тоді вона називалася "інтернаціональний обов’язок". Який борг ми перед ними завинили, що вони забрали з України хлопців, забрали солдатів 18-річних і відправили вбивати мусульман, які не зробили нічого поганого Україні?".

афганець
Богдан Литвин. Фото: Суспільне Тернопіль

35 річниця виведення військ з Афганістану
Покладання квітів. Фото: Суспільне Тернопіль

Як повідомив Василь Когут, зараз на Тернопільщині проживають 1800 осіб, які мають статус ветерана війни в Афганістані. З початком повномасштабної війни 330 ветеранів-афганців добровольцями пішли захищати Україну. Семеро з них загинули.

ветерани афганці
Ветерани афганці, які загинули під час російсько-української війни. Фото: Суспільне Тернопіль

На початок