Із 1 січня препарати, які входять до програми "Доступні ліки", можна отримати лише за електронним рецептом. Про це під час брифінгу повідомила генеральна директорка Тернопільського обласного аптечного об’єднання Наталія Марків.
За її словами, паперові рецепти відпускатимуть лише на тих територіях, де ведуться бойові дії або коли ці території окуповані.
Тернополянка Ганна Філюк від початку 2019 року користується програмою "Доступні ліки". Жінка каже, купує препарати, які входять до переліку серцево-судинних захворювань.
"Добре, трохи дешевше, не обов’язково іти до лікаря, лікар присилає СМС, та й іду в аптеку".
Сімейна лікарка Оксана Стефанишин має 1850 пацієнтів. Із них 600 отримують препарати за програмою "Доступні ліки".
"Сімейні лікарі найчастіше виписують за трьома напрямками: цукровий діабет, захворювання органів дихання та серцево-судинні захворювання. Інші препарати виписуються спеціалістами".
За словами Наталії Марків, загалом до програми "Доступні ліки" зараз входить 492 препарати. На Тернопільщині їх відпускають у 400 аптеках.
"Взагалі, я вважаю, що 2024 рік можна буде назвати роком "електронного рецепту", оскільки ми всі бачимо, як розширився його функціонал. Сюди входять і медичні вироби, лікарські засоби для трансплантації, і наркотичні засоби для лікування паліативних хворих".
Фармацевт Сергій Березовський розповів, як люди отримують ліки за е-рецептом.
"З електронним кодом людина підходить до нас в аптеку, ми його відкриваємо, дивимось, яка діюча речовина виписана і пропонуємо варіанти ліків, які можемо запропонувати. Можуть бути українського виробництва або імпортного, якщо імпортний, то людина частково може доплатити. Двічі на місяць нам приходить звіт, який ми подаємо у Національну службу здоров’я і вони відшкодовують нам гроші".