У Тернополі безплатно тестували на ВІЛ-інфекцію та гепатити: чи виявили хворих

У Тернополі безплатно тестували на ВІЛ-інфекцію та гепатити: чи виявили хворих

У холі одного з тернопільських торговельних центрів розгорнули експрес-лабораторію з тестування на ВІЛ-інфекцію та вірусні гепатити. Дослідження проводили анонімно й безплатно.

Організували акцію спеціалісти обласного Центру контролю та профілактики хвороб. Про це розповіла Суспільному лікарка-методистка центру Галина Зот.

Галина Зот, лікарка-методистка обласного Центру контролю та профілактики хвороб
Галина Зот, лікарка-методистка. Фото: Суспільне Тернопіль

"Ця дата об’єднує всіх людей, які борються з ВІЛ-інфекцією та СНІДом. Також стосується людей, які займаються промоцією здорового способу життя".

На тестування уперше прийшов Ігор Мудрик.

Ігор Мудрик, учасник акції
Ігор Мудрик, учасник тестування. Фото: Суспільне Тернопіль

"Потрібно проходити часто, тому що вірус можна підхопити будь-коли. Вважаю це обов’язковим заходом. Раніше навіть не цікавився цією темою. Але це важливо для свого здоров’я".

Забір крові проводила лаборантка Ольга Чапльовська. За її словами, на результат тесту потрібно чекати 15 хвилин.

Ольга Чапльовська, лаборантка
Лаборантка Ольга Чапльовська проводить тестування. Фото: Суспільне Тернопіль

"Тест проводять методом забору крові з пальця. Розпаковуємо тест-касету в спеціальні заглиблення. Для кожної інфекції використовуємо окремі. Перше — ВІЛ-інфекція, друге — гепатит С, третє — сифіліс, четверте — гепатит В".

Учасниця тестування Тетяна Чубак говорить, такі тестування проходить щороку.

Тетяна Чубак, учасниця акції
Тетяна Чубак, учасниця тестування. Фото: Суспільне Тернопіль

"Це не боляче, вкололи, мов інсуліновою голкою, акуратно. Лаборантки з розумінням справилися. Швидко, 2 хвилини. За 15 хвилин був готовий результат. Це важливо, бо здорова нація — щаслива нація. Ми повинні зараз, як ніколи, дбати про своє здоров’я".

Забір крові
Забір крові для тестування. Фото: Суспільне Тернопіль

Швидкий тест на ВІЛ та вірусні гепатити під час акції зробила 21 людина. Всі результати негативні, повідомила завідувачка відділення профілактики та лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу "Тернопільського обласного медичного центру соціально-небезпечних захворювань" Софія Заяць.

За її словами, від початку цього року в області виявили 87 ВІЛ-інфікованих людей.

Софія Заяць, завідувачка відділення профілактики та лікування ВІЛ/СНІДу
Софія Заяць, завідувачка відділення профілактики та лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу. Фото: Суспільне Тернопіль

"У нашій області хворіє майже тисяча людей. З них проходить лікування 736 осіб. Є переселенці, які звернулися до нас та продовжують лікуватися. Зокрема, зареєстрували 27 дітей, з них 13 — з діагнозом ВІЛ, інші — на обліку. Це діти, які народилися від ВІЛ-інфікованих матерів. Вони народжуються здорові, якщо мама проходила лікування. На обліку спостерігаємо за такими дітьми півтора року".

Роздаткові матеріали для учасників
Роздаткові матеріали. Фото: Суспільне Тернопіль

Є тенденція до росту кількості інфікованих, розповіла Софія Заяць. Кількість обстежень з кожним роком зменшується, кількість виявлених пацієнтів — зростає.

"Щодо вірусних гепатитів, то на сьогодні в нас 130 ВІЛ-інфікованих людей мають підтверджений скринінг на гепатит С. Якщо порівнювати ВІЛ-інфекцію та гепатит С, то гепатиту С — втричі більше. Називають ці інфекції "тихий вбивця": і гепатит С, і ВІЛ-інфекцію, оскільки вони не мають проявів".

Препарат для тестування на ВІЛ та гепатити
Препарат для тестування. Фото: Суспільне Тернопіль

Також під час акції лікарі та волонтери роздавали засоби контрацепції та інформаційні буклети щодо профілактики захворювання. Тестування провели до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

На початок