Домашнє насильство: на Тернопільщині зафіксували понад 7 тисяч звернень

Домашнє насильство: на Тернопільщині зафіксували понад 7 тисяч звернень

Домашнє насильство
Насильство/фото ілюстративне. Фото: Суспільне Тернопіль

На Тернопільщині поліція зафіксувала понад 7 тисяч звернень через домашнє насильство від початку 2023 року.

Про це під час брифінгу, присвяченому Всеукраїнській акції "16 днів проти насильства", розповів Суспільному заступник начальника управління превентивної діяльності Нацполіції області Василь Дідух.

"Складено майже 5 тисяч адміністративних протоколів вчинення домашнього насильства. В поточному році задокументовано 105 кримінальних правопорушень і 96 проваджень направлено до суду", — каже Василь Дідух.

заступник начальника управління превентивної діяльності Нацполіції області
Василь Дідух. Фото: Суспільне Тернопіль

Також в Тернопільській області у 2023 році задокументували 226 випадків насильства щодо дітей.

"За 2023 рік опрацьовано 268 протоколів патрульної поліції. Зокрема, що стосується домашнього насильства: винесено 177 ТЗП — тимчасових заборонних приписів щодо кривдника. Коли поліцейські прибувають на місце події, то дивляться, чи є насамперед діти, чи є люди з обмеженими можливостями. Відповідно, складають або протокол, або відбирають відповідне пояснення, складають тимчасовий заборонний припис, якщо це потрібно. І надалі, якщо є діти, забирають кривдника, якщо він є на місці події", — повідомив начальник управління патрульної поліції в Тернопільській області Богдан Шевчук.

Начальник управління патрульної поліції в Тернопільській області
Богдан Шевчук. Фото: Суспільне Тернопіль

Директорка департаменту соцзахисту населення Тернопільської обласної військової адміністрації Оксана Смолій каже, від початку повномасштабного вторгнення в області 4 людини отримали статус постраждалих від торгівлі людьми.

"Їм надано одноразову матеріальну виплату у розмірі трьох прожиткових мінімумів, що становить 8 тисяч 52 гривні".

директорка департаменту соцзахисту населення Тернопільської ОВА
Оксана Смолій. Фото: Суспільне Тернопіль

Юридичний психолог, начальник сектору психологічного забезпечення Нацполіції області Михайло Козюк розповів про види насилля.

"Відмінність в ресурсах та способах завдання кривдником жертві впливів. Якщо — економічне, то маніпуляція ресурсами, коштами, житлом. Психологічне насилля — застосування різного роду психологічних прийомів, або вербальних та невербальних способів впливу на жертву. Якщо говоримо про сексуальне, то це різного роду домагання, або поведінка насильника таким чином, яка здійснюється проти волі жертви. До фізичного типу насилля відносимо завдання людині болю, або нанесення різного роду тілесних ушкоджень".

Юридичний психолог
Михайло Козюк. Фото: Суспільне Тернопіль

Директорка громадської організації "Відродження нації" Оксана Шлюсар говорить, разом із командою відвідали 30 громад області. Таким чином хотіли розповісти людям, як діяти у випадку насильства.

"Ми виявили понад 200 людей, які постраждали від експлуатації і від гендерно зумовленого насильства, від насильства пов’язаного з війною. Ми маємо сотні страшних історій та кейсів, які розповідають нам люди, які отримують реальну допомогу. Ми маємо і постраждалих від сексуального насильства, а також дітей, які переміщені без батьків чи супроводу".

Директорка ГО "Відродження нації"
Оксана Шлюсар. Фото: Суспільне Тернопіль

Акцію "16 днів проти насильства" проводять в Україні з 2001 року. Це роблять для того, щоб люди, які зазнають насильства, знали куди звертатися за допомогою.

На початок