"Дорогу до перемоги бруківкою не прокладеш": тернополяни знову пікетують міську раду

"Дорогу до перемоги бруківкою не прокладеш": тернополяни знову пікетують міську раду

Оновлено
"ЗСУ в першу чергу"
Тернополяни пікетують міську раду. Фото: Суспільне Тернопіль

Вчетверте під міською радою в Тернополі відбувається акція "ЗСУ в першу чергу". Люди вимагають збільшити витрати на армію. У руках протестувальників плакати "Дорогу до перемоги бруківкою не прокладеш", "Гроші ЗСУ", "Не дороги, а дрони", "Дітям потрібний тато, а не бруківка".

Про це повідомила організаторка акції та дружина безвісти зниклого військовослужбовця Ольга Тимошенко.

Плакат у руках протестувальниці
Плакат у руках протестувальниці. Фото: Суспільне Тернопіль

З плакатом "Дорогу до перемоги бруківкою не прокладеш" до міської ради Тернополя прийшла Анастасія Петровська.

"За той час, поки ми витрачаємо державні кошти на те, що ставимо бруківку, ми не додаємо коштів нашим ЗСУ і вони недоотримують грошей, проте в нас є нова бруківка, яка зараз не є критичною".

"Дорогу до перемоги бруківкою не прокладеш"
Анастасія Петровська з плакатом "Дорогу до перемоги бруківкою не прокладеш". Фото: Суспільне Тернопіль

Приєднався до акції військовослужбовець Державної прикордонної служби України Василь з позивним "Ваха". Каже, сьогодні повертається на фронт. Боєць розповів, чого військові зараз потребують найбільше.

"Найперше — це авто. На фронті дуже швидко вороги знищують транспорт. Найчастіше автомобілі потрапляють під обстріли. Можна сказати, що авто — це просто розхідний матеріал. Наступне — це дрони, щоб відслідковувати, де ворожі позиції. У ворогів багато систем, які знищують зв‘язок з нашими дронами. Це дорогі речі. Волонтерам стало важко закривати збори, тому що люди втомилися донатити".

Військовослужбовець Василь з позивним "Ваха"
Військовослужбовець Василь з позивним "Ваха" прийшов на пікет під міську раду. Фото: Суспільне Тернопіль

Свої вимоги протестувальники виписали на одному з плакатів.

Вимоги протестувальників
Вимоги протестувальників. Фото: Суспільне Тернопіль

Під стіни міської ради учасники також принесли сік у пакетиках, який символізує кров українських захисників.

Кров під стінами міської ради
Пакетики з соком, які символізують кров українських бійців. Фото: Суспільне Тернопіль

Учасниця акції Ольга Польова розповіла, що хотіли цим сказати.

"Ми поклали бруківку та імпровізовану кров захисників наших, щоб вони вже нарешті згадали, що в нас війна і робили правильні висновки, бо бруківка не врятує хлопців, не вивезе з поля бою".

Учасниця акцї "ЗСУ в першу чергу"
Учасниця акцї "ЗСУ в першу чергу" Ольга Польова. Фото: Суспільне Тернопіль

З міської ради до протестувальників ніхто не вийшов. Це четверта акція "ЗСУ у першу чергу", яку проводять у Тернополі, розповіла її організаторка та дружина безвісти зниклого військовослужбовця Ольга Тимошенко. За її словами, відтепер приходити на пікет під стіни міськради будуть щ

"До моменту нашої першої акції на допомогу нашим Збройним силам, за словами речниці Тернопільської міської ради Мар’яни Зварич, виділили 55 мільйонів гривень. Це вона озвучила на нашій першій акції. З моменту проведення першої акції на наступний день була сесія міської ради, де виділили 15 мільйонів гривень. Потім було виділено додатково 5 мільйонів гривень. На останній сесії, яка відбулася в п’ятницю, було виділено 25 мільйонів гривень. Тобто за 8 місяців виділили 55 мільйонів, а з моменту першої акції дотепер 40 мільйонів. Це є наша заслуга. Малесенький перший крок, тому що військове ПДФО, податки із зарплат військових у тернопільський міський бюджет надійшло 493 мільйони гривень за 9 місяців цього року. Відповідно, ми проти того, щоб податки військових йшли на забезпечення непотрібної життєдіяльності міста, тому що місто зараз без облагородження може існувати, а наші військові без дронів, техніки – не можуть".

Інформацію про податки від військових, каже Ольга Тимошенко, отримали у відповіді на інформаційний запит, який надсилали до міської ради Тернополя. До тернополян представники міськради сьогодні не вийшли. Учасники акції поставили плакат зі своїми вимогами під будівлю. За правопорядком стежила поліція діалогу. Порушень не було.

Організаторка акції Ольга Тимошенко розповіла, що під міською радою мітингуватимуть щонеділі о 14 годині. Каже, вибрали вихідний день, бо приєднатися до акції можуть більше людей, а також через те, що раніше акцію проводили в будні о 17 годині, а зараз в цей час вже темніє. На акцію, розповідає Ольга, запрошували представників міської ради.

Завершили акцію виконанням Гімну України поблизу пам'ятника Степану Бандері.

Учасники акції біля пам'ятника Степану Бандері
Учасники акції біля пам'ятника Степану Бандері. Фото: Суспільне Тернопіль

Нагадаємо, вперше тернополяни пікетували міську раду 14 вересня.

На початок