Разом з братом пішли воювати добровольцями: історія бійця з Тернопільщини

Разом з братом пішли воювати добровольцями: історія бійця з Тернопільщини

Разом з братом пішли воювати добровольцями: історія бійця з Тернопільщини
Іван Вайда. Фото: Іван Вайда

Військовослужбовець з Тернопільщини Іван Вайда у перші дні повномасштабного вторгнення російських військ поїхав захищати Київ. Добровольцем вступив до другого стрілецького батальйону 67 бригади Добровольчого українського корпусу. Бойовий досвід чоловік вже мав — у 2016 році мав дві ротації в зону бойових дій.

Іван Вайда в студентські роки вступив у громадську організацію "Правий сектор".

"Вони готували молодь і суспільство. Ознайомлювали із різними видами озброєння, базове поняття медицини. Робота з молодим поколінням, яке згодом стало до наших лав та активно бореться на фронтах".

доброволець
Іван Вайда. Іван Вайда

Із 24 лютого 2022 року добровольцем поїхав захищати Київ.

"На початку війни був у Тернополі. Зранку мене розбудив товариш. Він каже: "Вставай, погнали. Все почалось. Почалась війна". Ми взяли рюкзаки, у нас була заздалегідь домовлена точка збору, де всі з'їхались, зібрались і того ж самого дня ми вирушили на Київ спочатку. Бо не було відомо до кінця, чи вистоїть Київ. Найлогічніше завдання було вберегти столицю".

Іван Вайда
Військовий. Фото: Суспільне Тернопіль

Бойовий досвід чоловік вже мав — у 2016 році мав дві ротації в зону бойових дій. Проте після цього, до початку повномасштабного вторгнення, Іван працював менеджером з продажу.

Іван Вайда
Іван Вайда в Тернополі. Фото: Суспільне Тернопіль

У Тернополі чоловік живе 6 років. Сюди переїхав із Бучача, звідки він родом.

Військовий
Військовослужбовець другого стрілецького батальйону 67 бригади Добровольчого українського корпусу. Фото: Суспільне Тернопіль

Чоловік розповідає, зараз вони з рідним братом воюють в одній бригаді.

"Він працює артилеристом, я зараз працюю на мінометі. Тобто, він прикриває мене, а я прикриваю хлопців, які попереду мене. Власне, тому і спокійний, бо знаю, що є брат, який буквально перекриває".

Брати
Іван Вайда з братом. Фото: Іван Вайда

Іван каже, на фронті найчастіше виникає потреба у дронах та автомобілях.

"В умовах сучасної війни, це є дуже цінна та необхідна річ. Сучасна війна є високотехнологічною, і без цього не зможемо ефективно працювати. Станом на зараз, у нас є актуальні збори на ударні дрони, які роблять дуже багато погоди на фронті".

Брати
Іван і Микола. Фото: Іван Вайда

Вже пів року Іван Вайда воює в Луганській області. До того був на Бахмутському напрямку.

"Бракує, перш за все, спокійного сну. Дуже рідко вдається, міцно виспатись. Як правило, це безсоння або допомагають не спати вороги. Після війни, хотілось би завести сім'ю. Трохи поїздити по світу. Бо Україну я вже побачив. В багатьох областях був, можливо не за найкращих умов, але був точно. Хотілося б продовжити жити звичайне сімейне життя. Займатись власною справою і отримувати від цього задоволення".

Шеврон
Шеврон 67 ОМБр ДУК. Фото: Суспільне Тернопіль

На початок