На Тернопільщині незаконно виплачували премії: що каже голова сільради

На Тернопільщині незаконно виплачували премії: що каже голова сільради

На Тернопільщині незаконно виплачували премії: що каже голова сільради
Гроші. Суспільне Тернопіль

В одній із селищних рад Тернопільщини незаконно виплачували премії та доплати. Аудитори виявили понад мільйон гривень втрат. Про це повідомили на сторінці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області.

Втрати виявили під час ревізії Товстенської селищної ради, яка була проведена за зверненням мешканців селищної територіальної громади.

"Селищна рада виплачувала працівникам відділу бухгалтерського обліку та звітності надбавки та доплати в розмірах, які перевищують норми, встановлені законодавством. Також працівникам здійснювалися зайві нарахування та доплати до мінімальної заробітної плати та незаконно нараховувалися премії з різних причин, відпускні та компенсації за невикористану відпустку. Виявлено факт нарахування керівнику структурного підрозділу непередбаченої законодавством доплати за розширення зони обслуговування та за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника та інших непередбачених доплат. Загальна сума порушень з оплати праці разом із ЄСВ становить 860 тисяч гривень", — йдеться у повідомленні.

Під час ревізії також встановили, що протягом 2019–2020 років частину коштів батьківської плати за харчування дітей в садочках не скеровували на придбання продуктів харчування, а акумулювали на спецрахунку.

"Натомість придбання продуктів харчування проводилося за кошти загального фонду бюджету територіальної громади. Крім того, встановлено недоотримання селищним бюджетом коштів та понаднормове списання паливно-мастильних матеріалів. Завдяки заходам, вжитим під час ревізії та після її завершення, забезпечено відшкодування втрат на 636,7 тис. гривень. Також селищною радою внесено зміни до істотних умов договору на закупівлю природного газу шляхом укладання додаткових угод, але без наявності документів, що підтверджують коливання ціни природного газу на ринку. Зазначене призвело до недоотримання активів (природного газу) та зайвих витрат бюджетних коштів", — повідомили на сторінці Держаудитслужби в Чернівецькій області.

Голова Товстенської селищної ради Іван Проданик прокоментував ситуацію так: "В нас у громаді є троє людей, які розхитують ситуацію і скаржаться, бо їм не подобається. В березні проводили перевірки. Щодо витрат по школах. Є загальний фонд і спеціальний. Ми повернули кошти. Щодо газу. Нас ТОВ "Тернопільоблгаз" поставив в такі умови, що я не міг допустити, щоб в школах було холодно. Ціна йшла ринкова дорожча ніж я закупляв. Престижність бухгалтерами була повернутою в бюджет. За недоплати працівникам ми повернули кошти. Щодо місцевої пожежної станції. Працює 7-8 людей, вони отримують мінімальні кошти. Хотіли дати надбавки. Ми все подали і кошти повернемо. Всі вимоги буде виконано".

На початок