Маріупольці в Тернополі відзначили день свого міста

Маріупольці в Тернополі відзначили день свого міста

Маріупольці в Тернополі відзначили день свого міста
. Суспільне Тернопіль

Маріупольці в Тернополі відзначили день рідного міста. Сьогодні – 244 річниця від отримання Маріуполем статусу міста. Його жителі пригадали історію створення міста, послухали пісні про Маріуполь. Про це Суспільному розповіла маріупольчанка Лариса Шурховецька.

За словами жінки, виїжджала вона через Росію:

"Я ще в жовтні 2021 року закрила своє підприємство, бо мені вже війна "дихала в потилицю". Я підготувалася. Прорахувала, як у бізнесі, найгірший варіант. Але те, що вони будуть просто "в нуль" нас нищити, що їм не потрібні заводи, які можна просто на металобрухт, як "Алчевський" порізати, те, що вони будуть нищити порт – я взагалі не могла усвідомити. В мене було питання: а навіщо вони це роблять? І відповідь – щоб нас залякати. Але нас не залякаєш, бо ми — українці. Ми рятувалися через Росію. Попри всі мої сперечання, я не хотіла туди ніяким чином. Але, ми, лівобережні, були відрізані, вже мости були всі підірвані, до Бердянська — там теж уже була окупація. Був шанс через РФ. Але я мала тверду впевненість, що ми повертаємось до України. Я казала тоді: навіть якщо одна область залишиться українська, а вона ж має залишитися, – ми будемо там".

Лариса Шурховецька
Лариса Шурховецька. Суспільне Тернопіль

Переселенка із Миколаєва Юлія Хмельницька у центрі "ЯМаріуполь" працює юристкою. Каже, написала пісню про Маріуполь:

"По-перше, була річниця центру підтримки "ЯМаріуполь. Тернопіль" нещодавно і я думала, що я напишу цю пісню й маріупольці згадають, яке чудове їхнє місто, хоч і там зараз окупація і, нажаль, немає можливості туди приїхати, для того, щоб там було мирне життя. Але я все одно вважаю, що ми поборемо нашого спільного ворога і маріупольці повернуться обов’язково до себе додому".

Юлія Хмельницька
Юлія Хмельницька. Суспільне Тернопіль

Також під час заходу можна було придбати творчі вироби маріупольців — прикраси, ляльки-мотанки, брелки та інше. При цьому гроші потрібно було переказати на українську армію.

Маріупольці в Тернополі відзначили день свого міста
Маріупольці в Тернополі відзначили день свого міста. Суспільне Тернопіль

Ляльку придбала Тетяна Іванкова. Вона з Маріуполя, проте переїхала до Тернополя ще до повномасштабної війни.

"Я давно мріяла про таку ляльку. Сама не можу зробити, а от задонатила і взяла собі цю ляльку. А доначу я постійно на різну благодійність, на армію. Я сподіваюсь, ми вже скоро будемо відзначати день міста в Маріуполі".

Тетяна Іванкова
Тетяна Іванкова. Суспільне Тернопіль

Також учасники заходу куштували традиціними смаколиками, які полюбляють маріупольці — це рулетики з баклажанів та чебуреки.

Улюблені смаколики маріупольців, які вони куштували під час відзначення Дня рідного міста
Улюблені смаколики маріупольців, які вони куштували під час відзначення Дня рідного міста. Суспільне Тернопіль

У Тернополі зареєстровано майже півтори тисячі маріупольців, розповіла Юлія Хмельницька.

На початок