Клопотання про відсторонення від посади голови Тернопільської обласної ради: що відомо про ухвалу суду

Клопотання про відсторонення від посади голови Тернопільської обласної ради: що відомо про ухвалу суду

Доповнено
Клопотання про відсторонення від посади голови Тернопільської обласної ради: що відомо про ухвалу суду
. Суспільне

У Вищому антикорупційному суді відбулося засідання, на якому розглядали клопотання про відсторонення від посади голови Тернопільської обласної ради Михайла Головка. Про це повідомила кореспондентка Суспільного Каріна Бугайченко.

Михайло Головко, голова Тернопільської обласної ради під час судового засідання ВАКС
Михайло Головко, голова Тернопільської обласної ради під час судового засідання. Суспільне

Нагадаємо, засідання суду розпочалося минулого тижня 13 липня. У ході оголосили перерву до понеділка до 14:00, оскільки стало відомо, що голова Тернопільської обласної ради взяв відпустку. Тому суддя вирішив дати час детективу та прокурору НАБУ вивчити це питання і сформувати свою позицію.

За результатами засідання прийняли рішення про відмову у задоволенні клопотання про відсторонення Головка від посади голови Тернопільської обласної ради.

"Я можу охарактеризувати таке рішення як законне. В чому полягало його обґрунтування, побачимо, коли отримаємо повний текст судового рішення. Вважаю, що це дійсно справедливе рішення. Прокурор сказав, що треба відсторонити від посади з метою запобігти ризику, але для цього вже є ухвала про обрання запобіжного заходу, яка вже запобігає всім тим ризикам, про які зазначав прокурор. Тому подвоювати запобіжний захід немає ні мети, ні сенсу", – сказав адвокат Михайла Головка Олександр Тананакін.

"Звернення з вказаним клопотанням пов’язане з тим, щоб запобігти ризикам саме незаконного впливання на свідків, які є пов’язанні з виконанням безпосередніх адміністративних повноважень", – розповів прокурор Артем Стельмах.

Що відомо про перевірки в Тернопільській обласній раді та затримання

Прокурор антикорупційної прокуратури Артем Стельмах розповів Суспільному, що посадовці вимагали понад 2 мільйони гривень у підприємця. Попередня кваліфікація – частина 4 статті 368 Кримінального кодексу. Це вимагання неправомірної вигоди групою осіб за попередньою змовою. Санкція статті передбачає ув’язнення на строк до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років з конфіскацією майна.

Що відомо про перебіг судових засідань у справі тернопільських посадовців

Нагадаємо, всі посадовці сплатили заставу.

Що відомо про внесення застави

Читайте також

Читайте нас у Telegram - екстрені новини

Підписуйтеся на Суспільне Тернопіль у Viber

Приєднуйтеся до нас в Instagram

На початок