Майже пів сотні вишитих рушників, скатертин, картин, а також старих ікон передала Бережанському краєзнавчому музею жителька села Урмань Бережанського району Наталія Гуцол. Вишивали її мати, бабуся та прабабуся.

Наталія розповідає, що її сім'я вирішила віддати вишиття до музею, щоб його могли побачити всі охочі і щоб воно збереглося.

Найстаріший вишитий рушник, який зберігала родина, має понад 100 років. Цей рушник, вишивала Наталина прабабуся із села Надрічне:
"Це є старий надрічнянський орнамент. І тут сказали в музеї, що його перешивали. Вже видно, шо тут була дирочка, протертий. Старий орнамент від старого рушника відпороли і вже нашивали на новий".

Екскурсоводка Галина Бахматюк, яка приймала експонати, каже, що вишиття добре збереглося:
"Рушник, вишитий американськими нитками. Вони такі яскраві і добротні. Його акуратно прали і добре зберігали. Фактично ніякої плямки, рідко де є, що котрийсь рушник має якусь плямочку".

Гуцол, передала музею 15 ікон та картин:
"Вишивала сестра мого дідуся. Вона вже до старості літ була осліпла, але все одно вишивала картини, тому що вона дуже це любила. Це всі її роботи".
Наталя принесла до музею ще один родинний раритет:
"Найстаріша картина, яку віддаю, – це є Тарас Шевченко. Картині вже теж біля 100 років. Вже трошки вицвіла, в 70-тих роках реставрували".

Екскурсоводка розповіла, що всі вишивки, картини та ікони записали до фонду музею.

Що відомо:
- Музей зберігає вишивки, створені жінками в радянських концтаборах.
- Вишивали голками з риб'ячих кісток. У музеї в Тернополі збереглися вишивки з концтаборів.
- У Вишнівецькому замку представили колекцію ікон лікарки з Тернополя.