З нагоди Всесвітнього дня донора в обласному Центрі служби крові відбулася акція. До донорства долучилися сто людей. Про це розповів Суспільному виконувач обов’язків гендиректора обласного Центру служби крові Петро Лучанко.
За його словами, якщо раніше за рік кров здавали 7-8 тисяч людей, то цьогоріч очікують до десяти тисяч.

"За 35 років своєї роботи я не бачив такої кількості донорів, як в час повномасштабної війни. У нас окрім перинатального центру, обласних лікувальних закладів, є ще потреба крові для Збройних сил України. Вона постійна, бо привозять сюди поранених бійців. Проблематично, коли потрібна група крові четверта мінус, третя мінус. Є база людей з рідкісними групами крові, час від часу ми їх викликаємо. Але на сьогодні ми забезпечені всіма групами".

О 08:30 в обласному Центрі служби крові вже сформувалася черга охочих здати кров.
Олександр Васильєв – боєць добровольчого медичного батальйону "Госпітальєри" з Києва. У Тернополі проходить підвищення кваліфікації. Розповідає, найбільше кров потрібна бійцям у стабілізаційних пунктах на передовій.

"Дуже велика потреба крові там. Не завжди її можна отримати, з документами тяганина, але кров дуже потрібна саме на фронті в передових госпіталях і стабілізаційних пунктах. Якщо ми привозимо стабільного пораненого, то це втрата мінімум літри крові. Тобто, це дві порції донорської крові. Якщо травматичні ампутації, мінно-вибухові травми, то втрачається дуже багато крові".
Лариса Бодань – мама бійця ЗСУ. Каже, здає кров уперше. Зробити це надихнули військові.

"Прочитала оголошення в засобах масової інформації, що є нагальна потреба крові для воїнів ЗСУ. Оскільки в мене син зараз служить у Збройних силах України та бере участь у звільненні Донецької області, тому вирішила здати кров. Триває контрнаступ, напевно, буде багато поранених, тому всім потрібно долучатися до донорства".
Донорську кров передають до медзакладів.

"Банк крові ми замовляємо, наприклад, на початку тижня. Беремо в банк крові тільки групу з резус плюс. Резус мінус замовляємо в станції переливання, якщо нам надходить заявка з відділу", – розповіла старша медсестра Світлана Петрук.
Замовляти кров третьої групи з мінусовим резусом довелося для 69-річної тернополянки Лесі Чопик, каже виконувач обов’язків завідувача терапевтичного відділу лікарні Богдан Депутат. Розповідає, аби стабілізувати її стан, спричинений анемією, довелося двічі робити переливання.

"Пацієнтка скаржилася на загальну слабість, задишку в спокої, не могла самостійно пересуватися по кімнаті. Ми діагностували в неї анемію, гемоглобін був 42 за норми понад 120. Після проведення ендоскопії з’ясували, що в жінки є виразка, яка, ймовірно, кровила".
Після переливання крові пацієнтка почувається ліпше. Каже, вдячна донорам, які врятувала їй життя.

"Я дуже вдячна нашим донорам за те, що вони нам допомагають. Мене, можна сказати, з того світу витягнули".
Читайте також
- Об’єднання перинатального центру з дитячою лікарнею: що вирішила комісія обласної ради