У селі Тростянець на Бережанщині пластуни організували "Свято весни". У цьому році – це перший збір. Ним традиційно відкривають сезон таборування. Про це розповіла Суспільному станична Бережанської станиці Пласту Дана Гора.
За її словами, захід присвятили українським бійцям. Змагання відбулися під гаслом "Епоха воїнів".
Розпочали таборування з молитви. Її зачитав військовий капелан Михайло Забанджала.
"За Богом бережений народ наш, за правління і за все військо Господеві помолімся. За село це, місто, країну і тих, хто вірою живуть у них, Господеві помолімся".
Зареєструвалося на "Свято весни" 175 учасників, їх поділили на команди. Юнацтво змагалося на трьох локаціях. На одній з них відбулися бої на дерев’яних мечах. Перші учасники – команди "Юні ацтеки" та "Козаки".
"Очікував більшого, але дівчата дали доброї прочуханки", – сказав учасник команди "Козаки" Володимир Вельгій.
Перемогла обох суперників Софія Висоцька. Каже, дерев’яний меч тримає в руках не вперше.
"Я ще вдома мала меч і гралася ним. Я здивована, що перемогла".
На іншій локації пластуни сплавляються на байдарках. Інструктаж провела тренерка Марта Сеньків-Ковбасюк.
"Є два човни, тому кожна команда обирає одну людину, яка буде представляти команду, засікаємо час, за скільки вони будуть проходити дистанцію. Потім два переможці стають разом в один заїзд, обираємо сильнішого", – говорить тренерка.
Уперше на байдарці спускався Валентин Петрик.
"Найважче було втримати рівновагу, але мені дуже сподобалося".
У фінальному запливі взяли участь команди "Черепашки-ніндзя" та "Мамелюки".
Марта Матус не змогла наздогнати свого суперника.
"Спочатку було дуже страшно, боялася перевернутися. Два рази була б перевернулася, у мій човен натекло багато води. Коли другий раз пливла, було вже не так страшно. Відрив всього лиш 3 секунди. Хотілося б перше місце", – каже Марта.
Змагалися також у стрільбі з лука. Ярина Мартюк тричі влучила в ціль.
"Сподобалося. Я дуже давно не стріляла, ще з самого дитинства. У мене також був такий дерев’яний лук. Результат – три з п’яти".
Молодші пластуни змагаються на 13 локаціях. Для цього вони придумали легенду про Короля Тюльпанів, який має перемогти Патіна – злого короля іншої держави. Всі учасники поділилися на королівства, які прийшли на допомогу доброму королю, каже старший пластун Любомир Петровський.
"Змагання відбуваються для дітей віком від 7 до 12 років, це новацтво Пласту. Зараз вони навчаються дуже важливих істин для їхнього життя: добро завжди перемагає зло, командою завжди можемо перебороти труднощі. Учасники вчаться користуватися списом, луком".
Поки одні долали переправу через гірську річку, інші стріляли з луків. Учасники команди королівства "Індіанців" вчилися копати окопи.
"Окопи потрібні, щоб ховатися й оборонятися. Не дуже було складно, просто треба було трошки покопати", – розповів учасник команди "Індіанці" Роман Білий.
На одній з локацій діти відгадують загадки.
"Як тільки відгадуєте загадку, можете брати кульку й влучати нею в будь-який об’єкт, який бачите. Кожен з них має певну кількість балів, чим більше балів наберете, тим швидше отримаєте печатку і перейдете до другого кордону, пройдете "Країну лицарів".
Після виконаного завдання дітям ставлять печатку в паспорт королівства, яка дозволяє перейти на іншу локацію. Перемагає та команда, в якої найбільше балів.
Станична Бережанської станиці Пласту Дана Гора розповіла, для чого проводять "Свято весни".
"Є різні спрямування. Може бути окружний табір, коли з’їжджаються діти з усієї Тернопільської області. Можуть бути станичні, менші, не дуже масштабні заходи. У нас відбувся окружний захід, є діти з різних станиць. "Свято весни" – це підготовка до таборового літа. Є такі різновиди – кулінарний змаг, табірництво, інтелектуальний змаг, це все їх готує до доброго проведення літа на більших таборах, тривалість яких – майже два тижні".
Читайте також
- У Тернополі влаштували десяті "Наукові пікніки"