Десяті "Наукові пікніки" влаштували у Тернополі. Цьогоріч у фестивалі взяло участь 50 команд. Про це розповів Суспільному співорганізатор Михайло Сиротюк. За його словами, дійство пройшло під гаслом "З наукою до перемоги".
Волонтерка "Центру науки Тернополя" Надія Маринович пригощала учасників "Наукових пікніків" коктейлями.

"Ми тут робимо такий цікавий коктейль зі сухим льодом. Сухий лід – це в нас дуже цікава речовина. Вона має мінус 79 градусів. Вона унікальна тим, що переходить з твердого стану одразу в газоподібний. Взаємодія з водою створює цікавий ефект. У таку літню пору гарно освіжає".

Спробував коктейль тернополянин Марко Лаврик.
"Має смак цукерки, кока-коли та лайма".

Іван Чайківський з Тернополя представив агродрони, якими обприскують сільськогосподарські культури.

"Ці агродрони літають на акумуляторних батареях. Двадцятилітровий бак, якого вистачає на обробку 3,5 га за один заліт. За зміну два таких дрони, зазвичай, обробляють 150-200 гектарів. Незамінний інструмент, який дозволяє зберегти врожаї, збільшити врожаї і, тим самим, підтримати продовольчу безпеку нашої країни".

У цьогорічних "Наукових пікніках" команди представили власні розробки, наукові дослідження та влаштували мінілабораторії просто неба.

"Масштабний захід, який популяризує науку, доводить, що наука – це цікаво, потрібно, актуально. Гасло цих "Наукових пікніків" – "З наукою до перемоги". Тут є багато зразків, які допомагають і цивільним, і військовим, і ведуть нас до тої омріяної цілі", – розповів співорганізатор фестивалю Михайло Сиротюк.
Михайло Боднарчук показував електромотоцикли, які виробляє його підприємство у Тернополі.

"Вони можуть розвивати швидкість до 90 кілометрів за годину на бездоріжжі, а взимку виконували роль генераторів. Модель електобайка використовується військовими на передовій. Основна їхня перевага, що вони є безшумними. Для виконання певних операцій – безшумно заїхали, зробили роботу і тихенько повернулися. Цим можна зберегти життя і виконати ті задачі, які неможливо виконати іншим шляхом".

Долучилися до "Наукових пікніків" тернопільські школи, коледжі та університети. Студенти-дизайнери разом з викладачами малювали дітям патріотичні татуювання.

"Дітки вишикувалися в чергу, бо тут робили татуювання дитячі. Працювали з дітками наші викладачі графічного дизайну. Також тут можна було пройти майстерклас з оригамі, отримати побажання від студентів-психологів. Можна познайомитися з цією наукою. На ще одній мінілокації можна перевірити зріст та вагу. Все визначається за формулою", – розповіла деканка соціально-гуманітарного факультету ЗУНУ Оксана Гомотюк.

Випускники технічного коледжу на "Наукових пікніках" представили дипломні проєкти. Деякі з них використовують на виробництві літальних апаратів, каже завідувач відділення телекомунікацій коледжу Віктор Приймак.
"У нас практикується така форма, що студент розробляє певний електронний пристрій. Вони роблять діючі макети. Представили частину їхніх дипломних проєктів. Це іграшка. Сам корпус вони друкували на 3Д принтері. Електроніку вже самі розробляли, самі писали програму".
"Наукові пікніки" в Тернополі організовують 10 років поспіль, розповів Михайло Сиротюк. За його словами, таким чином популяризують науку та підприємництво.
Читайте також
- Вдруге російська ракета знищила бізнес тернополянки
- Тернопільські школярі прийшли на уроки у домашніх капцях та піжамах
- На Тернопільщині зберігають Герб України, який на Херсонщині обстріляли окупанти