В Українському домі "Перемога" відкрили виставку фотографій Кшиштофа Хейке "Не тільки Катинь…". Також презентували польсько-українські дитячі малюнки, об'єднані темою – "Мамо, я не хочу війни". Ці виставки в Тернополі організувало Генеральне Консульство Республіки Польща.
За словами Генерального Консуло Польщі в Луцьку Славоміра Місяка, організували цей захід, тому що переймаються подіями в Україні.
"Це наш спільний біль. Зараз у нас жахливий час війни. Багато цивільних жертв, багато військових, які кожного дня гинуть, щоб захистити свою Батьківщину".
На світлинах зображені воєнні злочини радянської влади проти поляків та російської армії проти українського народу.
"Відомий польський фотограф, оператор, видавець, мандрівник Кшиштоф Хейке рік тому приїхав у Бучу та Ірпінь з гуманітарною допомогою. Він побачив на власні очі сліди злочинів і вирішив, що повинен зафіксувати це на фото", – розповіла ведуча заходу Олена Лайко.
Переглянути виставку прийшли тернополяни.
"Вразило те, наскільки багато, оце про Харківський цвинтар отам було. І наскільки багато поховань польських", – каже тернополянка Лілія Воробець.
Відвідала виставку студентка Валерія Палагнюк.
"Мені, наприклад, запам’яталася картина, на якій зображений череп зі слідами від куль. Все ж таки, я думаю, що Україна не має мовчати. Усі мають побачити, що насправді відбувається і як це відбувається", – розповіла дівчина.
Тернополянка Мирослава Макар каже, кожна картина цікава по-своєму.
"Мене всі картини вражають. Це нема чим тішитися, щоб сказати, що дуже гарно. Вони страшні. Цвинтарі і в лісі, і де попало поховані наші люди. Мені дуже сумно, що в Україні таке відбувається", – каже Мирослава Макар.
Вперше виставку "Не тільки Катинь…" показали в Луцьку, – розповідає Генеральний Консул Республіки Польща Славомір Місяк.
"Є аналогія між долею Польщі в Другій світовій війні і Україною зараз. Так як ми потерпіли від Радянського Союзу, так Україна потерпає від Росії зараз. Менталітет ворога не змінюється, ми так бачимо. Методи такі самі. І думаю, варто показувати, що не ми одні, ні ви не одні".
Стенди з цією експозицією українсько-польського архівного проєкту "Мамо, я не хочу війни" розмістили біля входу до Українського дому.
До цієї виставки увійшли малюнки польських дітей 1939-1945 років та українських – 2022-гого.
За словами Славоміра Місяка, обидві виставки триватимуть два тижні, а потім їх представлять у Рівному.