У Тернополі на Великдень водили гаївки

У Тернополі на Великдень водили гаївки

У Тернополі на Великдень водили гаївки
. Фото: Суспільне Тернопіль

У Тернополі на території Архикатедрального собору УГКЦ 50 тернополян зібралися для проведення Великодніх гаївок. Про це Суспільному розповіла тернопільська мисткиня, керівниця хору Архикатедрального собору Оксана Гребеняк.

Яна Ратушна каже, вдруге бере участь у традиційних хороводах.

"Грали гаївки. Мені найбільше подобаються саме ігрові. Може бути "Вербова дощечка", там хлопці стають по парах, беруться за руки, а дівчата йдуть по містках".

Великодні гаївки водили у Тернополі
Яна Ратушна. Фото: Суспільне Тернопіль

Великодні гаївки організувала Оксана Гребеняк. Вона розповіла, що в Тернополі традицію гаївок біля церков відродило культурно-просвітницьке товариство "Вертеп".

Великодні гаївки водили у Тернополі
Великодні гаївки. Фото: Суспільне Тернопіль

"Традиція водити гаївки прийшла в наш час з дуже давніх часів, ще з дохристиянських. Коли люди прославляли сонце і землю. Але з приходом християнства на українські землі, люди увірувавши в Ісуса Христа, залишили такі традиції свої, які були під’єднані до християнських традицій. Вони несуть у собі дуже гарний зміст. Водячи ці гаївки і співаючи пісень ми славимо воскреслого Христа сьогодні", – каже Оксана Гребеняк.

Великодні гаївки водили у Тернополі
Водіння гаївок біля Архикатедрального собору УГКЦ в Тернополі. Фото: Суспільне Тернопіль

Організаторка заходу розповіла, що гаївки, які сьогодні виконували, притаманні Тернопільщині. Перед тим, члени товариства "Вертеп" їх спеціально записали під час фольклорних експедицій у селах області.

Великодні гаївки водили у Тернополі
Тернополяни водили гаївки. Фото: Суспільне Тернопіль

Нагадаємо, Суспільне зняло спецпроєкт про традицію водіння гаївок на Тернопільщині. Гаївки озвучив родинний гурт "ЗЕРНО".

Читати також

На початок