На Тернопільщині суд вперше виніс вирок за колабораційну діяльність: що відомо про справу

На Тернопільщині суд вперше виніс вирок за колабораційну діяльність: що відомо про справу

На Тернопільщині суд вперше виніс вирок за колабораційну діяльність: що відомо про справу
. Фото: Fb/ Тернопільський міськрайонний суд

Тернопільський міськрайонний суд вперше виніс вирок за колабораційну діяльність. За публічного обвинувачення прокурорів Тернопільської обласної прокуратури суд розглядав справу громадянина України, що добровільно обійняв посаду в незаконному правоохоронному органі. Про це повідомила речниця прокуратури області Леся Гурецька.

За її словами, чоловік добровільно обійняв посаду в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території.

"Тернопільським міськрайонним судом призначено максимально можливий термін покарання за ч.7 ст. 111-1 КК України – 15 років позбавлення волі. Також засудженого на 15 років позбавлено права обіймати посади в правоохоронних органах України та в органах державної влади й конфісковано в дохід держави усе належне йому майно. Прокурор довів у суді, що на початку травня 2022 року, в умовах воєнного стану, громадянин України, колишній працівник Луганської митниці Держмитслужби України, мешканець Старобільського району Луганської області, пішов на співпрацю з окупантами".

Леся Гурецька каже, він погодився на пропозицію представників окупаційної адміністрації держави-агресора й добровільно обійняв посаду головного інспектора митного посту "Танюшівка" так званого "державного митного комітету "ЛНР" та виконував покладені на нього обов’язки.

"Строк відбування покарання засудженому рахуватиметься з моменту його затримання. Вирок ще не набрав законної сили. Розслідування у справі здійснювали слідчі Управління СБУ в Тернопільській області", – розповіла речниця прокуратури Тернопільщини.

Читайте також

На початок