"Росохацька група": 50 років юнацькій відвазі": на Тернопільщині відкрили меморіальну дошку

"Росохацька група": 50 років юнацькій відвазі": на Тернопільщині відкрили меморіальну дошку

"Росохацька група": 50 років юнацькій відвазі": на Тернопільщині відкрили меморіальну дошку
. Фото: Чортківська міська рада

У День Соборності України в Чорткові провели захід "Росохацька група": 50 років юнацькій відвазі". Під час заходу відкрили меморіальну дошку з нагоди 50-их роковин підняття українських прапорів у Чорткові, а також презентували книгу керівника групи Володимира Мармуса. Про це повідомили на сторінці Чортківської міської ради.

У ніч на 22 січня 1973 року у Чорткові учасники підпільної групи з села Росохач розвішали синьо-жовті прапори та прокламації до 55-ї річниці проголошення Четвертого Універсалу Української Центральної Ради в Києві.

Після цього члени групи збиралися йти у збройне підпілля. Збирали зброю: два пістолети, карабін та обріз. Хлопці тренувалися у лісі користуватися зброєю. Але почалися арешти, як результат – довгі роки таборів суворого режиму та заслання.

Керівник групи Володимир Мармус презентував книгу "Село Росохач в контексті історії України" та короткометражний документальний фільм "Росохацький чин".

Мармус каже, 15 лютого 1973 року почалися арешти, а наприкінці 1973 року в Тернополі відбувся закритий суд. За створення антирадянських організацій 9 учасників групи отримали від трьох до п'яти років у виправно-трудових колоніях та по два-три роки заслання. Найсуворіший вирок суд виніс Володимиру Мармусу – 6 років таборів суворого режиму та 5 років заслання.

У 2006 році указом Президента України учасників Росохацької групи нагородили орденами "За мужність" першого ступеня. Їх імена також викарбували на табличці, яка розміщена на приміщенні Чортківського педучилища 26 січня 2012 року.

Читайте також

  • У Тернополі відбулося спецпогашення поштівки "Росохацька група. Спогади"
  • У Тернополі члени "Росохацької групи" зустрілись з читачами бібліотеки
  • На Тернопільщині попрощалися з учасником "Росохацької групи"
На початок