Працівники науково-дослідного відділу національного природного парку "Дністровський каньйон" провели облік пташок та обстежили скельні виступи в урочищі Деренівка поблизу села Касперівці.
Про це повідомили на сторінці природного парку в Фейсбуці.
Під час птахоспоглядання на цій ділянці виявили близько 300 особин качок-крижнів, кілька особин баклана великого та чепури великої.

"Цей відтинок Дністра завжди приваблює сюди велике пташине різноманіття через те, що віддалений від населених пунктів і тутешніх птахів ніхто не лякає. Разом з цим тут достатньо кормової бази для водоплавних птахів. Дністер у грудні цього року ще не покрився льодом, а тому у птаства досить місця для пошуку їжі", – йдеться у дописі.

Крім орнітологічних досліджень також обстежили скельні виступи урочища Деренівка на схилі долини річки Дністер.
"На скельних виступах тут зростають рідкісні рослини – "червонокнижний" жостер фарбувальний та регіонально рідкісні види рослин – молодило руське, аспленій муровий та волосовидний. Зібрано матеріали для бріологічних досліджень (дослідення мохів)".

Також разом із археологом Володимиром Добрянським працівники науково-дослідного відділу національного природного парку "Дністровський каньйон" обстежили оборонні споруди часів Кримської війни в урочищі Криве поблизу Стражниці. На лівому схилі річки Тупа у селі Бедриківці обстежили карстовий провал глибиною більше чотирьох метрів.
За словами працівника парку Олександра Вікирчака, на основі результатів таких польових досліджень формується оцінка стану тих чи інших природних об’єктів, популяцій тварин та рослин, визначається потреба у заходах з їхньої охорони та збереження.

Нагадаємо, ветеран АТО з Тернопільщини своїми фотографіями проілюстрував книжку про пташок.
Читайте також
- На Тернопільщині зафіксували рідкісного птаха
- Тернополянин фотографує рідкісних птахів