На Тернопільщині ректору Почаївської семінарії повідомили про підозру

На Тернопільщині ректору Почаївської семінарії повідомили про підозру

На Тернопільщині ректору Почаївської семінарії повідомили про підозру
. Фото: СБУ

Ректору Почаївської духовної семінарії УПЦ (МП), який здійснював антиукраїнську діяльність, СБУ повідомила про підозру. Архієпископ в соцмережах поширював дописи, якими принижував честь та гідність українців, також він сприяв розпалюванню релігійної ворожнечі та ненависті. Про це повідомили на сторінці СБУ.

Правоохоронці зібрали докази щодо здійснення чоловіком антиукраїнської діяльності. Ректор установи використовував анонімний профіль у соцмережі Facebook, а для підготовки своїх дописів користувався розповідями російських пропагандистів. Під час обшуків в приміщеннях семінарії правоохоронці виявили пропагандиську літературу.

Архієпископу правоохоронці повідомили про підозру за частиною 1 статті 161 ККУ – порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань та за іншими ознаками. Дана стаття передбачає штраф від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеженням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади, чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Кореспонденти Суспільного зателефонували у канцелярію Почаївської духовної семінарії, аби отримати коментар щодо цієї ситуації. Чоловік, який підняв слухавку, сказав, що коментарів не буде.

Що відомо

  • В духовній семінарії УПЦ (МП) на Тернопільщині Служба безпеки знайшла антиукраїнські матеріали
На початок