Студенти-іноземці хочуть повернутись на навчання в Тернопіль: в гуртожитку живуть переселенці

Студенти-іноземці хочуть повернутись на навчання в Тернопіль: в гуртожитку живуть переселенці

Студенти-іноземці хочуть повернутись на навчання в Тернопіль: в гуртожитку живуть переселенці
. Фото: Діана Ярошенко/Суспільне Тернопіль

Іноземні студенти медуніверситету в Тернополі хочуть повернутися на навчання. У кімнатах гуртожитку, в яких вони раніше мешкали, зараз живуть переселенці. Директор студмістечка Тернопільського медуніверситету Юрій Балабан розповідає – наразі людей не виселяють. Навчання для іноземців планують відновити в жовтні.

У гуртожитку медичного університету для іноземних студентів мешкають переселенці. В одній з кімнат живе Ірина Форсова з Харкова.

"Дуже все гарно, дуже гарні умови. В нас тут 4 людей і троє тварин. Всіх прийняли", – каже Ірина.

гуртожиток
Ірина Форсова. Фото: Діана Ярошенко/Суспільне Тернопіль

Ірина каже, шукали в Тернополі житло під оренду, але квартир, в яких би дозволили проживати з домашніми тваринами, не було.

Поруч із Іриною мешкає подружжя пенсіонерів – Ігор та Ірина Овсяннікові. Вони теж із Харкова.

"Штори ми докупили, полички докупили. І холодильник був, шафа, все було", – каже Ірина.

Для оренди житла, каже Ігор Овсянніков, грошей немає, тому живуть тут. Що робитимуть, якщо доведеться виселитися – не знають.

"Я поставлюсь до цього добре. Бо тут є інші люди і вони теж хочуть собі вчитися. От тільки як ми зможемо в тій системі облаштуватися добре? Бо на сьогоднішній день в нас нема можливості повернутися", – каже Ігор.

Студент медуніверситету Шумаєль Атхар Кхан вже повернувся до Тернополя з Індії. Хлопець каже, друзі, з якими спілкується, також готові приїхати на навчання.

"Багато студентів, які повернулись назад, вони дуже хочуть бути тут. І скоро всі будуть. Ми так любимо Тернопіль, ми скучили і приїхали на навчання. Ми просто мотивацію отримали від вас. Тому що українці тепер найсильніші люди в світі. І ми побачили, що якщо ви можете жити, то ми теж можемо жити тут", – каже студент.

гуртожиток
Шумаєль Атхар Кхан. Фото: Діана Ярошенко/Суспільне Тернопіль

Загалом, університет отримав понад 200 заявок від іноземних студентів, які хочуть повернутися на навчання. Про це розповів директор студмістечка Юрій Балабан.

"В їхніх країнах дипломи після навчання онлайн не признають. І вони шостий курс повинні закінчити офлайн. І наші студенти-іноземці випускних курсів хочуть вернутися і продовжити навчання. Ми поки не знаємо точно скільки їх реально вернеться, тому вже це питання буде вирішуватись по мірі того, як будуть поступати іноземні студенти", – каже Балабан.

гуртожиток
Юрій Балабан. Фото: Діана Ярошенко/Суспільне Тернопіль

Читайте також

  • На Тернопільщині в гуртожитку коледжу прихистили майже триста переселенців
На початок