У Чорткові на Тернопільщині внаслідок вибуху пошкоджені 438 квартир

У Чорткові на Тернопільщині внаслідок вибуху пошкоджені 438 квартир

У Чорткові на Тернопільщині внаслідок вибуху пошкоджені 438 квартир
. Суспільне Тернопіль

У Чорткові на Тернопільщині внаслідок вибуху, що стався 11 червня, пошкоджені 438 квартир, з них 9 – непридатні для проживання. Загалом вибух пошкодив 34 багатоквартирні будинки та 9 приватних. Про це повідомив голова Чортківської міської ради Володимир Шматько.

За його словами, також у місті пошкоджено 18 закладів підприємництва та приміщення чотирьох установ і організацій.

"Ми обстежили квартири, комунальники надали жителям пошкоджених будинків плівку, щоб тимчасово заклеїти вікна. Намагаємося зв’язатися з власниками квартир, які перебувають за кордоном. Плануємо власникам зруйнованих помешкань частково надати матеріальну допомогу з міського бюджету. 74 заяви від них уже подано і 20 прийнято від представників власників пошкоджених квартир. Суми збитків сягатимуть мільйонів гривень. Щодо руйнації закладів освіти – садочка і двох шкіл, то ми уже підрахували збитки. Сума становить понад 300 тисяч гривень. Це кошти, які потрібні на закупівлю вікон і дверей, що були знищені під час вибуху", – каже міський голова Чорткова.

Володимир Шматько також повідомив, що за медичною допомогою звернулися уже 28 жителів Чорткова.

"Цих людей лікують безкоштовно, але на засіданні комітету міськради ми вирішили, що виділимо їм по 10 тисяч гривень моральної компенсації", – розповів міський голова.

Нагадаємо, російські війська обстріляли Чортків 11 червня о 21.46. У місто прилетіли 4 ракети.

Що відомо

На початок