"Марафон, який ніхто не хоче бігти": тернополяни подолали понад 400 кілометрів

"Марафон, який ніхто не хоче бігти": тернополяни подолали понад 400 кілометрів

"Марафон, який ніхто не хоче бігти": тернополяни подолали понад 400 кілометрів
. Ternopil Running Club

У Тернополі більше 30 бігунів долучилися до "Марафону, який ніхто не хоче бігти". Про це Суспільному розповів голова громадської організації "Ternopil Running Club" Юрій Іванечко.

Мета цього марафону привернути увагу міжнародної спільноти до російської агресії на сході України.

"Марафон, який ніхто не хоче бігти": тернополяни подолали понад 427 кілометрів
Бігуни, які брали участь в "Марафоні, який ніхто не хоче бігти". Ternopil Running Club

За словами Юрія Іванечка, пробігти будь-яку дистанцію заради підтримки України може будь-хто в будь-якій точці світу. Для цього потрібно пройти безкоштовну реєстрацію.

"Ми розраховували на більшу кількість учасників, але 30 – це теж добре. Для забігу облаштували зону старту та фінішу, організували чай та канапки. Маршрут пролягав набережною тернопільського ставу. Найкоротша дистанція, яку долали бігуни – 5 кілометрів. Це традиційна відстань для учасників "Ternopil Runday". Наймолодшому учаснику акції було 11 років, найстаршому – 67".

Також були учасники, які бігли й довші дистанції.

"Зареєструвалося 10 бігунів, які пробігли півмарафон – 21.1 кілометр. Також були четверо, які бігли марафонську дистанцію – 42.2 кілометри. Це – Петро Сачко, Зоряна Биндас, Андрій Олеськів та Руслан Кошман".

Після реєстрації, часники забігу отримують стартові номери з фактами про війну на сході України.

"Марафон, який ніхто не хоче бігти": тернополяни подолали понад 427 кілометрів
Учасниці тернопільського забігу. Ternopil Running Club

"Наприклад, був номер 43744 – він символізував площу окупованої Росією території. ще один 1000500 - нагадував про кількість внутрішньо переміщених осіб внаслідок агресії Росії на сході", – розповів Юрій Іванечко.

За словами координатора "Ternopil Runday" Андрія Бородія, тернопільські бігуни зареєструвалися на "Марафон, який ніхто не хоче бігти" ще восени.

"Ми запланували пробігти в загальному заліку 427 кілометрів. Це протяжність лінії розмежування з неконтрольованими районами Донецької та Луганської областей. Але, як виявилося, пробігли більше. Ті, хто отримав свої стартові пакети раніше, бігли цей марафон минуло тижня, як от Галина Щепанівська та Роман Боднар. Я поки не біг через травму, але планую доєднатися до цієї ініціативи в неділю й пробігти свою дистанцію. До мене має долучитися ще кілька людей. Також у нашої тернопільської бігової спільноти є ідея зробити такий забіг традиційним і благодійним, присвятивши його Дню Збройних сил України. Виручені кошти передаватимемо волонтерам на підтримку української армії".

Тепер учасники "Марафону, який ніхто не хоче бігти" чекають на медалі.

"Кожна з них міститиме частинку використаної гільзи із зони бойових дій", – каже Юрій Іванечко.

"Марафон, який ніхто не хоче бігти": тернополяни подолали понад 427 кілометрів
Учасники "Марафону, який ніхто не хоче бігти". Ternopil Running Club

Нагадаємо, в українському селищі Нью-Йорк, розташованому в Донецькій області, у день відомого Нью-йоркського марафону, 7 листопада, стартував забіг під назвою "Марафон, який ніхто не хоче бігти".

Що відомо

На початок