Українські полярники долучилися до марафону проти російської агресії на Донбасі

Українські полярники долучилися до марафону проти російської агресії на Донбасі

Українські полярники долучилися до марафону проти російської агресії на Донбасі
. Фото: Національний антарктичний науковий центр

Учасники 26-ї Української антарктичної експедиції зі станції "Академік Вернадський". взяли участь в акції "Марафон, який ніхто не хоче бігти", мета якого – привернути увагу міжнародної спільноти до російської агресії на сході України. Зимівники пробігли символічне коло у 400 метрів навколо будівлі аерології.

Вісім українських полярників пробігли коло навколо будівлі аерології – це близько 400 метрів. Але, як зазначили у пресслужбі Національного антарктичного наукового центру, навіть така дистанція в Антарктиді є непростою для марафону, адже бігти довелося нерівною слизькою поверхнею (пінгвіни “постаралися” натоптати цікаву трасу для полярників).

Українські полярники долучилися до марафону проти російської агресії на Донбасі
Навіть дистанція марафону в 400 метрів у Антарктиді є небезпечною для спортсменів. Фото: Національний антарктичний науковий центр

Замість стартових номерів учасники мали аркуші з цифрами про війну. Наприклад, що 3,4 млн людей на сході України потребують безперервної гуманітарної допомоги.

“Попри те, що ми перебуваємо на краю світу, ми не на мить не забуваємо, що в Україні триває війна. І хочемо нагадати усім небайдужим про лихо, яке спіткало нашу країну”, – відзначили полярники.

Українські полярники долучилися до марафону проти російської агресії на Донбасі
Українські полярники долучилися до марафону проти російської агресії на Донбасі. Фото: Національний антарктичний науковий центр

"Марафон, який ніхто не хоче бігти" — це забіг, що стартував у селищі Нью-Йорк на Донеччині, за кілометр від лінії фронту. Проєкт створений, щоб привернути увагу міжнародної спільноти до російської агресії на сході України.

Забіг почали п’ятеро людей, чиє життя нерозривно пов'язане з війною: військовий, волонтерка, медик, військовий журналіст та переселенка. Нині до акції долучилися вже понад 35 тис. людей з різних куточків України та світу.

Проєкт “Марафон, який ніхто не хоче бігти” почався 7 листопада – у день всесвітньо відомого Нью-йоркського марафону. Акція триватиме, поки бігуни з усього світу будуть готові бігти. Участь у проєкті може взяти кожен небайдужий, зареєструвавшись на сайті marathonnoonewantstorun.org, та пробігти будь-яку дистанцію будь-де – і так підтримати Україну. Після реєстрації ви можете роздрукувати шаблони стартових номерів з фактом про війну на сході України та пробігти з ними у будь-якій точці світу. Окрім цього, на сторінці проєкту можна згенерувати персональну діджитал-медаль.

Що відомо

  • За перші десять днів після оголошення ініціативи на "Марафон, який ніхто не хоче бігти" зареєструвалися понад 35 500 учасників. До нього долучилися бігуни з 57 країн, зокрема з Німеччини, США, Польщі, Сербії, Туреччини, Канади, Швеції, Литви, Марокко, Австрії, Нідерландів, Норвегії, Чилі, Швейцарії, Словаччини, Ірану, Таїланду, Індії, Нової Зеландії, Китаю, Японії та інших.
  • 14 листопада у Рівному 35 бігунів долучилися до забігу "Марафон у Нью-Йорку, який ніхто не хоче бігти". Вони подолали дистанцію в п'ять кілометрів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок