Відсторонений від посади міського голови Сум Олександр Лисенко подав позов до суду про поновлення його на посаді

Відсторонений від посади міського голови Сум Олександр Лисенко подав позов до суду про поновлення його на посаді

Доповнено

Відсторонений від посади міського голови Сум Олександр Лисенко подав позов до Сумського окружного адмінсуду про поновлення його на посаді. Інформацію про це Суспільному підтвердили у пресслужбі суду.

У своєму позові Олександр Лисенко вимагає визнати незаконним його усунення з посади та повернути йому всі колишні повноваження міського голови. Позов надійшов 29 лютого, наразі дата розгляду ще не призначена.

Адвокатка Лисенка Юлія Молібог в коментарі Суспільному сказала, що не знає про цей позов свого клієнта.

Свою позицію Олександр Лисенко оприлюднив у Telegram-каналі, назвавши рішення сесії про дострокове припинення його повноважень незаконним та безпідставним.

Що відомо про справу Олександра Лисенка та Олександра Журби

Ввечері 2 жовтня НАБУ і САП спільно з СБУ затримали Олександра Лисенка та Олександра Журбу на отриманні ними частини хабаря в 1,4 млн грн. За інформацією СБУ, фігуранти вимагали 2 млн 130 тис. грн з місцевої компанії, яка займалася вивезенням сміття.

3 жовтня Олександру Лисенку та Олександру Журбі повідомили про підозру за ч. 4 ст. 368.

4 жовтня міському голові Сум суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави.

5 жовтня міського голову Сум Олександра Лисенка випустили під заставу. Розмір застави склав 3 мільйони гривень.

10 жовтня Олександра Журбу також відпустили під заставу у майже 1,5 млн грн

Спеціалізована антикорупційна прокуратура 9 жовтня звернулась до Вищого антикорупційного суду з клопотанням про відсторонення від посади міського голови Сум Олександра Лисенка. Також 9 жовтня суддя ВАКС задовольнив клопотання прокурора САП і відсторонив Сумського міського голову Олександра Лисенка від виконання обов'язків до 9 грудня.

15 листопада Національне антикорупційне бюро України опублікувало відео з розмовами Сумського міського голови, директора Департаменту інфраструктури міськради та власника підприємства, що займається вивезенням сміття. У відео, як стверджує НАБУ, посадовці домовляються з чоловіком про хабарі та отримують гроші.

8 грудня у САП повідомили, що слідчий суддя ВАКС задовольнив клопотання прокурора САП, та відсторонив ще на два місяці від займаної посади міського голову Сум Олександра Лисенка.

11 грудня у ВАКС прийняли рішення відсторонити від посади на два місяці і Олександра Журбу.

31 січня 2024 року депутати Сумської міськради проголосували за дострокове припинення повноважень міського голови Олександра Лисенка.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок