Попри дощ, сотні людей зібралися 17 вересня на фестивалі живої історії "Воргол" у Путивлі. Суспільне поспілкувалося з учасниками та організаторами про особливості проведення цьогорічного фестивалю в умовах війни.
Народна мисткиня з Кролевця Тетяна Сокур привезла з собою старовинні страви - тетерю, січеники з грибами, накладанці та шпундру. "На сьогоднішньому фестивалі я представляю старовинну українську кухню, яку ми майже втратили. Це забуті старовинні страви", — говорить жінка.
Страви на фестивалі можна було не лише скуштувати, а й розпитати рецепт.
"Ми підготували пряники імбирні з тематичною назвою Воргол. Розписували айсингом, все створювали з натуральних харчових матеріалів. Приправи - імбир, коріандр, кориця", — розповідає учасниця фестивалю Алла Панченко.
Максим Конюх каже: фестиваль проходить вдруге, щоправда, цього року в умовах війни. Втім, традицію воліють не порушувати: "Мета заходу - популяризація сучасної української культури у російськомовному середовищі. Всі знають, що Путивль - це район, в якому 80% населення є етнічними росіянами, і майже всі російськомовні. А ми несемо сучасну українську культуру".
Склеп-піраміда та легенди про панянку у скляній труні: що цікавого у Ворголі на Конотопщині.
За словами Олександра Мірошниченка, Воргол — це фестиваль живої історії з півночі Сумщини: "Для мене Воргол - це історичні пам’ятки, це друга в Сумській області склеп-піраміда, яку ми брендуємо, якою займаємось".
У програмі фестивалю відбулися лекторій, майстер-класи, читання авторських віршів та рок-концерт. Кошти від заходу будуть спрямовані на підтримку ЗСУ.
Читайте також
- У селі Воргол 19 вересня 2021 року волонтери віднайшли старовинні надгробки. Плити майже сто років були замість сходинок у місцевій будівлі, у якій працював в тому числі фельдшерський пункт.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram