Olympic games paris 2024
Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

"Очікувала від себе кращого". Лівач проаналізувала програш у "бронзовому" фіналі Олімпіади-2024 з вільної боротьби

"Очікувала від себе кращого". Лівач проаналізувала програш у "бронзовому" фіналі Олімпіади-2024 з вільної боротьби

Ексклюзивно
Борчиня Лівач поділилася емоціями щодо програного "бронзового" фіналу на Олімпіаді-2024
Борчиня Лівач поділилася емоціями щодо програного "бронзового" фіналу проти японки Сусакі на Олімпіаді-2024. REUTERS/Arlette Bashizi

Ексклюзивний коментар борчині Оксани Лівач для Суспільне Спорт.

Українська Оксана Лівач завершила виступи на Олімпійських іграх-2024 у вільній боротьбі. У матчі за бронзові медалі українка зазнала поразки від японки Юї Сусакі.

Боротьба: виступи України на Олімпіадах

  • Україна представлена у боротьбі на кожній Олімпіаді, у кожній – серед чоловіків, з 2004 року — серед жінок.
  • Кількість медалей України у боротьбі на Олімпіадах – 18 (4 "золото", 6 "срібло", 8 "бронза"). За кількістю медалей боротьба ділить перше місце з легкою атлетикою серед наймедальніших видів спорту для України на Олімпійських іграх.
  • Україна здобувала медалі у боротьбі на всіх попередніх Олімпіадах. В Атланті-1996, Пекіні-2008 та Токіо-2020 виграла по чотири нагороди.
  • Одразу три спортсмени є мультимедалістами Олімпіад: Ельбрус Тедеєв, Ірина Мерлені, а також Жан Беленюк, єдиний олімпійський чемпіон України на Іграх у Токіо.

Усі медалі України у боротьбі на Олімпіадах:

  • "золото": В'ячеслав Олейник (греко-римська, 90 кг) — Атланта-1996; Ельбрус Тедеєв (вільна, 66 кг), Ірина Мерлені (вільна, 48 кг) — обидва Афіни-2004; Жан Беленюк (греко-римська, 87 кг) — Токіо-2020;
  • "срібло": Давид Салдзадзе (греко-римська, 97 кг), Євген Буслович (вільна, 58 кг) — обидва Сідней-2000; Андрій Стаднік (вільна, 66 кг) — Пекін-2008; Валерій Андрійцев (вільна, 96 кг) — Лондон-2012; Жан Беленюк (греко-римська, 85 кг) — Ріо-2016; Парвіз Насібов (греко-римська, 67 кг) — Токіо-2020;
  • "бронза": Андрій Калашников (греко-римська, 52 кг), Ельбрус Тедеєв (вільна, 62 кг), Заза Зазіров (вільна, 68 кг) — всі Атланта-1996; Армен Варданян (греко-римська, 66 кг), Ірина Мерлені (вільна, 48 кг), Тарас Данько (вільна, 84 кг) — всі Пекін-2008; Ірина Коляденко (вільна, 62 кг), Алла Черкасова (вільна, 68 кг) — обидві Токіо-2020.

За результатами плейоф, після програшу індійці Фогат у чвертьфіналі Лівач отримала шанс поборотися у бронзовому фіналі через втішні сутички. Але представницю Індії дискваліфікували через перебір ваги, тож Лівач уникнула втішних сутичок і одразу боролася за "бронзу".

У фіналі за бронзову медаль Лівач розгромно поступилася олімпійській чемпіонці Токіо-2020 Юї Сусакі з Японії (0:10). Вдруге поспіль українська борчиня програла у "бронзовому" фіналі Олімпійських ігор — торік Оксана віддала путівку у фінал американці Сарі Гільдебрант.

Після поразки українська спортсменка дала ексклюзивний коментар Суспільне Спорт, в якому дала оцінку своєму бою за бронзові медалі, виступу на Іграх та розповіла про емоції від Олімпіади.

  • Про поразку в поєдинку за "бронзу"
"Я очікувала від себе кращої боротьби. Не хотілося так програвати, але суперниця у мене гідна. Знала, що це буде непростий поєдинок, але вірила у перемогу. Мені було це під силу. Але, мабуть, вона краще налаштувалася, знайшла ключі, як перемогти мене. У неї вийшла перша атака, і вона зрозуміла, що можна ще. Ось так і вийшло. Звичайно, хотілося більше дати бій та перемогти, був шанс боротися за "золото". Але ось так, що маємо — те маємо. Вважаю, що це теж високе досягнення, дійти до такого рівня та змагатися за медалі на Олімпійських іграх. Це для мене надзвичайна честь".
  • Про оцінку виступів на Олімпіаді-2024

"Друге п'яте місце? Стабільність, але краще б ця стабільність була з медаллю. Треба через це пройти, не знаю, що сказати. Була готова морально та фізично, все було дуже класно. Відчувала, що можу, і було мені під силу й у фінал потрапити. Дуже щільно боролася з індійкою, просто втратила трішки свій шанс. Потрібно це пройти, і я вважаю, що все добре. Будемо працювати над собою, вдосконалюватися".

  • Про відпочинок та можливий виступ на Олімпійських іграх-2028

"Цей [олімпійський] цикл був надзвичайно складний: після Токіо були травми, реабілітації, і потім знову швидко розпочалося завоювання ліцензій. Зараз можна трішечки видихнути та з новими силами готуватися на [Олімпіаду] у Лос-Анджелесі. Вік дозволяє, сили також. І шанси є, треба боротися до кінця. Вважаю, що медаль має бути моя".

  • Про емоції, які були після програшу "бронзового" матчу у Токіо-2020

"Минулого разу я плакала, зараз розумію, що тут плакати. Може піду сама десь поплачу. А так, хочу всім подякувати за підтримку, всім українцям. Звичайно, хочу дарувати моменти перемоги, але сьогодні ось так. Будемо радіти тому, що є".

На початок